Netti ei toimi

se ei toimi

Minulla on laajakaista, sellainen joka tulee seinästä. netti ei toimi, tuessa sanottiin että liian pitkä puhelin johto, nyt olen lyhentäny sitä niin että laite roikkuu talon seinäsä, mutta netti ei toimi. Minulla on ethernetin ajuri myöskin päivitetty sekä olen lueskellut pari viikkoa manuaalia ja kaikki valot palaa laitteessa. Ajurisa oli jotakin sanottu että se on yhdistetty, en tiiä mihin se on yhdistetty. Menin liikkeestä kysymään neuvoa niin ne sano että sinulla eon ethernetin johto väärä, se oli puhelin johto kuulemma, ostin sitten 0,5 metrin johdon ettei ole liian pitkä niin ei se vieläkään toimi. hankala surfata nuin pienillä johtoilla kun pitää olla koko ajan lattialla kun ei saa olla pitkät johdot.

laite on valkoinen, lukee jotakin telehel. pitää kattoa sitä ajuria jos se lähtis sillä toimimaan!

1

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että nyt kannattaa...

      kutsua se kaveri, joka on joskus asentanut muutakin kuin pölynimurin (vaikka sen digiboxin) kylään... Telewellissä on sen verran selkiät ohjeet, jotta ei pitäisi olla vaikeaa saada toimimaan. Hakee yleisempien operaattoreiden asetukset automaattisesti... tietysti piuhat pitää olla ohjeen mukaan, samoin koneen verkkoasetukset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3209
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3077
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      2942
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      66
      2621
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2132
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      61
      1699
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      25
      1657
    8. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1649
    9. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1645
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      59
      1576
    Aihe