PeruSSuomalaiset 5%

On se hyvä, ettei natsipersujen kannatus ole tuon kummempaa.
Sekin vähä riitelee keskenään.
3206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nuo lukemat? Gallupit sojottavat kohti nelosta, viitonen on kaunis muisto vain ajoilta, jolloin kupla leijaili vielä äärimmilleen turvonneena.

Äänestä

Perussuomalaisilla on eduskunnassa 2,5 %:n kannatus, eli kokonaista viisi (5) kansanedustajaa:

1) Oinonen Pentti, Pohjois-Savon vaalipiiri

2) Ruohonen-Lerner Pirkko, Uudenmaan vaalipiiri

3) Soini Timo, Uudenmaan vaalipiiri

4) Virtanen (Veltto-Virtanen))Pertti,Pirkanmaan
vaalipiiri

5) Vistbacka Raimo, Vaasan vaalipiiri

Stadista ei nimensä muuttanut Suomen Maaseudun Puolue ole tietenkään saanut yhtään ehdokasta läpi. Ja se on hyvä se.

Kerran stadista oli eräs persulainen kansanedustaja, joka hankki puolueelle kuolemattoman maineen saamalla puolueelleen paljon julkisuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pössi Aaltoinen kirjoitti:

On se hyvä, ettei natsipersujen kannatus ole tuon kummempaa.
Sekin vähä riitelee keskenään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu