Hyundai ei pärjännyt

61219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sonata talvitestin voittaja 2006 TM

"Hyundai Sonata-Paras perheauto
Drivers Choice Award MotorWeek USA 2006"

Hyundai Sonata-kolmas luotettavuustutkimuksessa
kokoluokassaan J.D Power Associates USA 2005

Hyundai Sonata-kokonaistyytyväisyys autoon paras
luokassaan TNS Gallup,uuden auton ostajat 2006

Sonata-viisi tähteä törmäystestissä
National Highway Traffic Safety Administration
USA 2006

Hyundai kolmas uusien autojen laatututkimuksessa
J.D Power Associates USA 2006

Hyundaille kaikkien aikojen paras tulos huolto-
testissä Saksassa
Auto Bild tammikuu 2006

Hyundai neljäs, Auto Bildin laaturaportissa
Saksassa Auto Bild maaliskuu 2006

Äänestä

ainoana edustajana Hyundailta.
27:s rivi taulukossa ei tarkoita 27:ttä sijaa !
GETZ sijoittuu 8,0 avustustapauksella/1000 autoa
hyvään seuraan TOYOTAn ja VOLVOn useiden mallien kanssa, 2006 ensirekisteröityjen autojen ryhmissä. Värikoodit punaisesta = epäluotettava - vihreään = luotettava.
Listasta käy ilmi kuinka muutama merkki rupeaa punertamaan kun katsotaan 5 vuotta vanhojen autojen avustustarvetta.
Avustustapaukset sinään eivät kerro kaikkea luotettavuudesta. valitettavasti jäsenyyteni ADAC:ssa on loppunut enkä pääse katsomaan mallikohtaista vikatilastoa joka kertoisi luotettavuudesta.
Siis tilastoja voi tulkita kukin oman painotuksen kanssa. minusta tuossa tilastossa ei ole mitään joka oikeuttaisi viestiketjun aloittajan kannanottoon - paitsi että oikeus omaan mielipiteeseen on jokaisella. Se kuinka mielipiteensä muodostaa ja mille tosiasioille sen perustaa kertoo taasen faktoja mielipiteen muodostajasta.

Äänestä
  • Getz hän pärjäsi tuossa listassa todella hyvin ottaen huomioon mallin lyhyt ikä noihin muihin kilpailijoihin nähden, ensimmäisen vuosimallinkin indeksi melko pieni, katsokaapa näitä "premium" opeleita, relluja, pösöjä sun muita volkkareita, cliolla taisi olla vikaindeksi reippaasti yli 50!

    Äänestä

  • göööötzzz kirjoitti:

    Getz hän pärjäsi tuossa listassa todella hyvin ottaen huomioon mallin lyhyt ikä noihin muihin kilpailijoihin nähden, ensimmäisen vuosimallinkin indeksi melko pieni, katsokaapa näitä "premium" opeleita, relluja, pösöjä sun muita volkkareita, cliolla taisi olla vikaindeksi reippaasti yli 50!

    Ja niitähän on muutenkin liikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


taaskaan kirjoitti:

kurjasti menee:

http://www.adac.de/images/Pannenstatistik2006_tcm8-179730.pdf

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu