Onko muillekin käynyt samoin?
Nostat op-automatiista rahaa ja et saa summaa kuin osan?Mulle kävi! Hain tilintäni 60€ sain vain 40€ kävin heti kyseisessä pankissa sanomassa.Sanottiin et rahat palautuu tilille tiistaihin mennessä.(aivankuin se olisi heille jokapäiväistä).Ei ole näkynyt vieläkään! Mihin tämä maailma on menossa? Sinut kynitään joka paikassa perusteellisesti.Mut oleppas velkaa omalle tilillesi vaik 0,10 centtii.Niin maksat ylityksestä vähintään 5€.Tai se otetaan kun on rahaa tilillä eikä autaselitellä.
Nostat op-automatiista rahaa ja et saa summaa kuin osan?Mulle kävi! Hain tilintäni 60€ sain vain 40€ kävin heti kyseisessä pankissa sanomassa.Sanottiin et rahat palautuu tilille tiistaihin mennessä.(aivankuin se olisi heille jokapäiväistä).Ei ole näkynyt vieläkään! Mihin tämä maailma on menossa? Sinut kynitään joka paikassa perusteellisesti.Mut oleppas velkaa omalle tilillesi vaik 0,10 centtii.Niin maksat ylityksestä vähintään 5€.Tai se otetaan kun on rahaa tilillä eikä autaselitellä.
Vastaukset 13
Vanhimmat
heippa,ei se ole sinua kohtaan oikein.Meneppä nyt sinne pankkiin uudelleen ,ja pyydä virkailijaa ottamaan tilitapahtuma saldo,siitä näkee mitä olet nostanut.Mutta milläs tosiaan sen sit todistat oletko saanut 40 vaiko 60 euroa.On tokin juttu.Ei tälläistä saa tapahtua.Jokainen on rahansa ansainnut.Koita nyt vain oankin kaa se selvittää jotenkin.Mutta kivat jatkot sinulle.
Onneksi oli paikalla todistajat ja menin heti sisälle pankkiin. Olin ohikulkumatkalla ja näin ollen en ole paikkakuntalaisia.Soitin kyllä tänäkin päivänä kyseiseen pankkiin.Mutta automaatithan hoitaa helsinkiläis yritys joka tuo rahat automaatteihin ja laskee tilit.Olen ottanut sinnekin yhteyttä kiitos kyseisen pankinjohtajan selvityksistä. Ottaa vain aivoon siltäosin koska kukaanhan ei maksa mulle tulleita kuluja.Ainahan virheitä tulee mut täytys myös heti oikasta.
Näköjään kannattaa olla tarkkana, automaatilla käydessä.
SP automaatista tuli mulle vaan kuitti , jossa maininta että toimintahäiriö ja kuitissa oton määrä,mutta rahoja ei tullut.
No, menin sisälle pankkiin ja sain sieltä heti rahat.Täytyy nyt tiliotteesta seurata ,ettei vaan tullut otto kahteen kertaan tililtäni.
kyllä kannattaa pyytää korvaus kuluista kyllä ne maksaa kun aikansa vaatii onhan niillä vakuutus????
Luin tuon tarinasi automaatin toiminnasta.Kyllä jonkun pitää sinulle korvata,mitä kustannuksia sinulle on tullut kyseisestä asioinnistasi automaatilla.Onhan joku kohtuus olemassa tuossakin asiassa.Paina päälle vain pankkia.Kyl sielä on rahaa,takataskussa tälläisen varalle.Tsemppiä vain sinulle.
En oikein ymmärrä tätä pankkien toimintaa muutenkaan. Jos minä annan pankille rahojani lainaan, niin miksi minun pitää maksaa siitä, että saan kysellä mitä niille kuuluu tai siitä jos haluan tehdä niille jotain? Jos minä itse hoidan laskuni, naputtelen tietokoneelle kaikki tarvittavat tiedot, niin miksi minun pitää maksaa siitä pankille? Mistä ihmeestä minä oikein maksan? Osaisiko joku selittää järkeenkäyvästi, vai olisiko sittenkin viisaampaa siirtyä kokonaan käteiseen ja säilyttää rahat sukassa tai patjan alla?
eläneestä Harlundista. Hän ennusti tulevia aikoja ja kertoi tulevista pankkiasioistakin seuraavaa:
Raha menettää arvonsa, jolloin käytetään nahkarahaa, joka sekin menettää arvonsa, niin että lopuksi: Kalua kaluun vaihdetaan.
Lisäksi hän mainitsi:
Ajetaan päättömillä hevosilla maanteillä
Rautaisia teitä vetävät päättömät hevoset kuormia
Kovelahteen, Kyrösjärvelle ajavat laivat.
Valo kiikkuu langan päässä.
Teiden varsilla on puhelinlankoja kuin hämähäkin siimoja
Tiedot tulevat joka talon pöydälle.
Viikatteita ei lopulta tarvita, koska heinät niitetään koneella
Miettikääpä näitä.
hää ennusti, et kattellaan lasista ruutuu, jossa nähdään jumalanpalelukset, eikä tartte mennä enää kirkkoon. (TV)
näitä Haarlundin ennustuksia muitakin. Eli sellaisia, mitä ei ole painettu Karvia kirjaan.
Niin se aika kuluu,mitään ei tapahdu.Sain kuitenkin osoitteen,joka oli postikokeroon johon pitäisi laittaa kirjallinen valitus.Tartis varmaan tarkistaa onko tällästä olemassakaan.Eli lisää vain selityksiä.Tää nosto tapahtui muuten 11.01.2008 kello:12.15 ja Parkanon op automaatilta.Tiedoksi vain kaikille!!!!
Heippa!
heippa vaan taasen kyseinen henkilö.No teeppä se valitus,ja ota kaikista kuitit,mitä sinulle tulee kustannuksia siitä.Kokeile edes,ei tuollaista saa tapahtua.Pidä oikeuksistasi kiinni.Ja voihan tälläinen tapahtua suurempiakin summia nostaessa,jotenka vahinko on silloin siirempi.Pidä puolesi,vaan älä luovuta.
Kiitos kaikille vastanneille ja kiitos neuvoista,niistä kylläkään ei ole ollu mitään hyötyä.Ei ole tullut minkaanlaista edes yhdeydenottoa kyseisestä virmasta.Muuta hyötyä ei ole kuin kuluja ja taas kuluja.En kylläkään vieraile enää kyseissä pankissa,sillä palvelu siellä on täysin P.....