33 kk ja flunssa

hei! onko kenelläkään ollut 3 kuukauden ikäinen vauva kuumeessa ja nuhainen?kauan on tauti kestänyt?lääkärissä ollaan käyty ja lääkkeet on saatu..
2314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meillä oli hiukan vaille kolme kk:den iässä flunssa. Kesti 6 päivää lääkkeitä ei kyllä siihen saatu mut nopeesti alkoi paranemaan. Ikävä vaan kun ei itse uskaltanut kunnolla edes nukkua kun koko ajan kävi tarkistamassa saako toinen henkeä. Keitin vettä ja laitoin ämpäriin ja oma ja vauvan pää sinne pyyhkeen alle höyryä hengittämään ni se ainakin meillä helpotti oloa joksikin aikaa. Suosittelen.

Äänestä

Kun nostat esim muutamalla kirjalla pinnasängyn päätyä(pääpuolelta) ja laitat muutaman valkosipulinkynnen sängyn pääpuolen läheisyyteen, myös kostea pyyhe patterille kuivumaan yöksi auttaa tukkoiseen oloon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äippeliini kirjoitti:

hei! onko kenelläkään ollut 3 kuukauden ikäinen vauva kuumeessa ja nuhainen?kauan on tauti kestänyt?lääkärissä ollaan käyty ja lääkkeet on saatu..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu