Onko Hgin demarien uimahallinkäyttöoikeuden rajaaminen vain etniselle väelle lauantaisin ja sunnuntaisin rasismia?
demarit rasisteja?
kunhan kyselen
4205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kielletty kokonaan myös vammaisten meneminen,demarit ei näköjään tyydy vainrasismiin joka sulkee monikulttuurisesta lähiöstä suomalaiset pois vaan myös vammaiset.
Näin se monikulttuurissu etenee mitä moni on pelännyt suomalaiset ja vammaiset eivät näköjään kuulu siihen demareiden mielestä janäin savustetaan suomalaiset ja vammaiset pois monikulttuurisista lähiöistä.
Turun Lausteen monikultuurinen uimahalli ja katsokaa kun vammaisten kielto kylttikin jo siellä komeileeja lauantaina ja sunnuntain kielto suomalaisilta.
http://www.turku.fi/Public/default.aspx?contentid=76587
http://www.uutiskynnys.fi/uutiset/kotimaa/2008/suurkaupunkien-uimahalleissa-suljettuja-maahanmuuttajanaisten-uintipaivia
suomalaiset häädetään pois suurkaupunkien lähiöistä syrjnnällä jonka demarinaiset ovat käynnistäneet eikä pelkät suomalaiset vaan vammaiset ja liikuntarajotteiset joita ei päästetä uimahalleihin viikonloppuisin.
Hienoa demarinaiset näinkö niitä valmiita asuntoja pedataan uusille tulokkaille kun savustetaan suomalaiset pois lähiöistä ja sitten syytellään suomalaisten olevan rasisteja kun muuttavat pois lähiöistä jotka ghettoutuvat ja mamut ei enään tutustu suomalaisiin,tätähän te olette jankuttaneet jo vuosia,TE PRKLE RASISTIT DEMARIT.
uusintaa vuoden 1918 tapahtumista?
Demarit joutavat helvettiin. Demareiden tehtäväksi on jäänyt vain suomalaisille vittuilu. Tommoset saatanan lipposet ovat pilanneet koko puolueen. Demareista tulee nyt fasisteja ja kohta somaleita tapetaan kuin rottia. Se on paskapolitiikan loputulos. Nyt on aika ottaa järki käteen.