Missä talvi!

Oletteko miettineet te murot ja muut pennut miksi meille ei tule kunnon talvea.
3219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

melkeen pystys vielä metsässä marjassa käydä.. ainakin saavat pontta taas noihin ilmastonmuutosasioihin..

Äänestä

ylikuumana käyvä valuutta treidaus...
Ahtopainemittarin heilahtelu aiheuttaa suurta hukkalämpöä, joka estää talven keskilämpötilaa pysymästä normaalitasolla.
Miettilää vaikka, yhtä kauan kuin WC on treidannu niin talvet on ollu lumettomia :D

Äänestä
  • ja teidän 24/7 suomi24 ja muropällistelykö ei kuluta energiaa mitä tuotetaan hiilivoimalaa/ydinvoimaa käyttäen? kumpikohan saastuttaa enemmän. 100 nörtin koodaaminen vai 1 ammattilaisen työnteko?!?!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Loska lentää kirjoitti:

Oletteko miettineet te murot ja muut pennut miksi meille ei tule kunnon talvea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu