AC/DC Poriin

Eilen oli Satakunnan Kansassa lähes sivun mittainen juttu siitä, että Eisii/Diisii:tä yritetään saada Pori Jazzeille 2009. Olisihan se loistavaa juttu mutta hieman epäilyttää, että onkohan tuossa mitään perää?

http://keskustelu.jatkoaika.com/archive/index.php/t-12699.html
101910
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Toi sun linkki vie jonnekkin v.2002 keskusteluun...

Äänestä

Tuiskulaan sen takia, kun Metallicakin on esiintynyt siellä...get real...

Äänestä

Siin jutus sanottiin et kaikki riippuu siitä, että lähteekö AC/DC kiertueelle tänä vuonna ilmestyvän albumin vuoksi = eli ei sillä kauheasti pohjaa ole

Äänestä

se juttu jossa joku George Youngin näköinen heppu (joka oli tässä tapauksessa esiintynyt AC/DC:n managerina) oli yrittänyt jymäyttää Porilaisia ja lähes onnistunut siinä?

Äänestä
  • Väärä linkki pääsi livahtamaan tohon, enkä löydä sitä varsinaista linkkiä. Kuitenkin kyse on uudesta jutusta, AC/DC:tä yritetään Jazzeille 2009 juuri sen huijaus-skandaalin takia

    Äänestä

ei tule kun Suppo!! Koska pori on suomen PERSEREIKÄ!! AC/DC Jonnekkin v...n jazz landiaan..Hah!

Äänestä
  • Nii ja mikäs Suomi sit on... ihan sama persereikä ni ei tänne kukaan tahdo tulla

    Äänestä

  • Tules kuule mulle sanoon päi naamaa. Pori on yks Suomen parhaimmista kaupungeista! ÄÄLIÖ!!!!!

    Äänestä

JUST JOO JA DINGO TAI YÖ LÄMPPÄÄ..HALOOO!!!

Äänestä

Kyllä se olis todella mahtavaa saada AC/DC poriin. Kerranki pääsis sen keikalle!!!!! Mut mahtaako tulla, epäilen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RocKingRockRocker kirjoitti:

Eilen oli Satakunnan Kansassa lähes sivun mittainen juttu siitä, että Eisii/Diisii:tä yritetään saada Pori Jazzeille 2009. Olisihan se loistavaa juttu mutta hieman epäilyttää, että onkohan tuossa mitään perää?

http://keskustelu.jatkoaika.com/archive/index.php/t-12699.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu