Hyvästi

Ei tule puuta ko. yhtiölle minulta eikä varmasti muiltakaan itseäänkunnioittavilta metsänomistajilta.Kerjääminen pitää kieltää lailla. Jos ei ole varaa maksaa puusta, painukaa hevon kuuseen. Mikä velvollisuus meillä on pönkittää pääasiassa ulkomaisia pääomasijoittajia.
2121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun maksaa käyvän hinnan, joka on n. 30 % korkeampi kuin nykyinen hinta. Emme lahjoita puuta, siitähän menee lahjavero!

Äänestä

"Jos ei ole varaa maksaa puusta, painukaa hevon kuuseen."

Eli kun puu on muualla halvempaa, niin mennään halvempiin paikkoihin. Mitä Sinä tässä oikein valitat?

Noin uteliaisuudesta kysyn: miksi esiinnyt metsänomistajana?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Storaenso... kirjoitti:

Ei tule puuta ko. yhtiölle minulta eikä varmasti muiltakaan itseäänkunnioittavilta metsänomistajilta.Kerjääminen pitää kieltää lailla. Jos ei ole varaa maksaa puusta, painukaa hevon kuuseen. Mikä velvollisuus meillä on pönkittää pääasiassa ulkomaisia pääomasijoittajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu