Sellun

Älkää kerjätö puuta, maksakaa siitä.En minäkään mene kauppaan ja vaadi, että minun on saatava vessapaperia puoleen hintaan.
8270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ja puuta riittää. Firmoilla ei tunnu olevan varaa ostaa sitä.Menkää itkemään muille maille. Jospa sieltä teille raukoille lahjoitettaisiin kattiloihinne keitettävää.

Äänestä

Olet toitottanut tätä asiaa tällä palstalla - ei varmaan parane tälläkään uudella avauksella.

Mutta voinhan mennä kauppaan ostamaan vessapaperia - eihän minun ole pakko hyllyltä valita myöskään sitä kalleinta. Eikös tämä päde tähän puun ostoonkin?

Äänestä
  • tulee kyltit: kerjäämien kielletty.

    Äänestä

  • reunaan kirjoitti:

    tulee kyltit: kerjäämien kielletty.

    Ei sulla ole edelleenkään niitä metsiä, vaikka nyt ja aikaisemmissa kirjoituksissasi yrität tätä esittääkin.

    Äänestä

  • taas liikaa kirjoitti:

    Ei sulla ole edelleenkään niitä metsiä, vaikka nyt ja aikaisemmissa kirjoituksissasi yrität tätä esittääkin.

    odottaa.Metsä kasvaa rahaa ja sitä ei kannata haaskata sellukattiloihin.Maisemallakin on itseisarvonsa. Ei ne hakkuuaukiot paljon mieltä ylennä.Pidetäämpä metsästämme hyvää huolta.

    Äänestä

  • kannattaa aina kirjoitti:

    odottaa.Metsä kasvaa rahaa ja sitä ei kannata haaskata sellukattiloihin.Maisemallakin on itseisarvonsa. Ei ne hakkuuaukiot paljon mieltä ylennä.Pidetäämpä metsästämme hyvää huolta.

    Paljonkos sinä sitä metsää sitten omistat, isänmaatakin taitaa olla vain kynnen alla??

    Äänestä

Juuri sinähän se juokset niiden paskapaperin tarjousten perässä, parasta tietenkin sinun kannalta on, että myös kahvi on tarjouksessa samaan aikaan!

Äänestä
  • tuhlasivat firman rahat Amerikan tehdaskauppoihin.
    Suomalaisia herroja kusetettiin taas oikein olan takaa ja nyt täytyisi saada raaka-aineet ilmaiseksi.
    Tervemenoa Kiinaan Enso Gutzeit ja älkää tulko takaisin.
    Milloinkahan täällä Suomessa töppäilevät ja miljardivahinkoja tekevät yritysjohtajat ja päättäjät laitettaisiin edes jonkin asteiseen henkilökohtaiseen vastuuseen tekemistään vahingoista?
    Mutta ei, - täällä annetaan vain kultaisia kädenpuristuksia ja palkkiovirkoja valtiomme massiivisista byrokratiatehtaista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keittäjät kirjoitti:

Älkää kerjätö puuta, maksakaa siitä.En minäkään mene kauppaan ja vaadi, että minun on saatava vessapaperia puoleen hintaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu