Vasemmistoliitto kusee meidän meriin!

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/1135233358459

Vasemmistoliiton kuntavaaliristeily järjestetään toukokuun puolessa välissä. Kunnallissihteeri Aulis Ruuth uskoo, että vaaliristeilyjä tullaan järjestämään vastedeskin.
4295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vasemmistostalinistit toisivat maahan köyhiä jakamaan sosiaaliturvaa. Valtaosa vanhoista stallareista on eläkkeellä tai sairaseläkkeellä,
kun Neukkula romahti ja ryyppäminen alkoi, niin siinä meni kaikki.

Tämä kuvaa vaselistallareiden järjenjuoksua, ne eivät tajua, että joutuvat jakamaan oman eläkkeensä ulkkariköyhien kanssa.

Neukkula tuhosi itä-Euroopan ja se vilisee romanialaisia ... jne. kommareiden köyhdyttämiä.
Afrikka sitten vielä päälle, jossa vallitsee viidakon laki.

http://www.hs.fi/kuva/1135233367171

Äänestä
  • niitä oikeisto-hitleristejä?

    Äänestä

Eikö Vaselin kommareiden pitäisi liittyä yhteen Saksan metalliteollisduunareiden kanssa Nokiaa vastaan iskulauseella:

TEHTAAT SAKSAAN EIKÄ KOMMUNISMIN KÖYHDYTTÄMÄÄN ROMANIAAN. Tärkeää on leveä elämä saksalaisille,
ei niinkään leipä romanialaisille, neuvostoliiton viemän kommunismin köyhdyttämille.

Tästä lähtisi mainio työväenluokan yhtenäinen loppuun asti lujittuvat taistelu kunnes sekä saksan että suomen komut ovat nollassa parlamenttipaikkoineen.

Äänestä
  • SAKSALAISET VEIDÄT SODAN LOPPUPUOLELLA SUOMALAISET MERIMIEHET JNE. ULKOMAILLA OLEVAT STUTTHOFIN KESKITYSLEIRIIN POHJOIS-SAKSASSA. NYT ON AIKA MAKSAA TÄSTÄ SAKSALAISILLE: TUKI SAKSAN VAATIMUKSILLE NOKIA-BOIKOTISTA.

    Nokia on epäinhimillinen kapitalisti joka rakentaa työpaikkoja kommunismin köyhdyttämään Romaniaan siirtämällä tehtaitaan sinne Saksasta.

    Nokian tehtävänä on työllistää SAKSALAISIA METALLIMIEHIÄ eikä romanialaisia, jotka ostavat työllään ruokaa kaupasta ja ehkä maalia maalatakseen huoneensa.

    Saksalainen ostaa Mersun Stuttgartista, jossa olevasta Mercedes Benz -tehtaalta VOI ITSE HAKEA HALUAMANSA MALLISEN JA VÄRISEN AUTON milloin tahansa kun on töissä metallimiehen liksoilla.

    EHDOTON EI TEHTAIDEN SIIRTÄMISESTÄ KÖYHÄÄN EU-ROMANIAAN.

    KYLLÄ TEHTAIDEN SÄILYTTÄMISEKSI SAKSASSA, saksalaiset tarvitsevat omat rahansa ja luksustuotteensa.

    Kun amerikkalainen laiva vei ilman jäävahvistuksia öljyä kommunistimaa Vennäjältä Koivistosta (entistä Suomelta riistettyä aluetta), ja meinasi sutata koko Itämeren, Schröder, tuo työväenliikkeen saksalainen johtaja eu:sta ilmoitti, että kyse on Venäjän ja Suomen sisäisestä asiasta eivätkä he puutu asiaan vaikka Suomi olisi mitä mieltä.

    Fujitsu lopetettiin Kilosta (Espoo) vaikka oli (entinen Nokian tehdas) kannattava ja saksalaisessa omistuksessa.

    Saksa rakentaa kommunistien kanssa vakoilukaasuputkea Venäjältä (Ribbentrop - Molotov -putki) Itämereen eikä kuuntele valituksia.

    Saksa poltti Lapin eikä maksa korvauksia, ei DDR ei länsi-Saksa.

    NYT ON AIKA LOPETTAA KÖYHILLE TYÖPAIKKOJEN JÄRJESTELY EU:ssa, tuomitkaa nokia vasemmistoliitto vai ettekö uskalla?
    mitä te pelkäätte?


    BLOOMBERG NEWS Attac-järjestö vaatii Nokian matkapuhelinten boikottia. Peruste: Nokian päätös sulkea matkapuhelintehdas Saksassa.


    Attac on lähettänyt asiasta kutsukirjeen kaikille yhteistyökumppaneilleen maailmanlaajuisesti. Kutsun saa yli 2 000 järjestöä, joiden kautta toimii kymmeniä miljoonia ihmisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kohti kunnallisvaaleja! kirjoitti:

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/1135233358459

Vasemmistoliiton kuntavaaliristeily järjestetään toukokuun puolessa välissä. Kunnallissihteeri Aulis Ruuth uskoo, että vaaliristeilyjä tullaan järjestämään vastedeskin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu