Missä on halpa autokatsastus? A1-katsastus antoi viime vuonna pakokaasumittaukset ilmaiseksi, mutta nyt se on korottanut pakokaasumittauksen hintaa myöntäen siitä muka 50%:n alennuksen.
Peruskatsastus hinnastossa on 45 euroa, mutta pakokaasumittauksella 71 euroa, josta etukäteen varaamalla voi saada 50% alennuksen eli siis 45 euroa 1/2 x (71 euroa - 45 euroa) = 45 euroa 14 euroa = 59 euroa.
Onko missään alle 50 euron autokatsastusta pakokaasumittauksineen?
Peruskatsastus hinnastossa on 45 euroa, mutta pakokaasumittauksella 71 euroa, josta etukäteen varaamalla voi saada 50% alennuksen eli siis 45 euroa 1/2 x (71 euroa - 45 euroa) = 45 euroa 14 euroa = 59 euroa.
Onko missään alle 50 euron autokatsastusta pakokaasumittauksineen?
Vastaukset 12
Vanhimmat
katsastettava alwariinsa. Autot on parantuneet jatkuvasti, mutta täällä mömmölässä vaan edellytetään että kansa jonottaa jonnin joutavaan operaatioon kerran vuodessa.
Ja uudet autot ei sen parempia kuin vanhat, heikompia osia ja enmmän on vikoja uusissa autoissa. tietysti jotku merkit onn viellä aika hyviä ja voisi katsastaa vaikka joka toinenvuosi , mutta toiset merkit vähemmän hyviä.
Hinta katsastukselle on nyt ihan paikallaan verrattuna aikaa ennen ja jälkeen atj:n .
sama raha täytyy saada kassaan tai hieman enemmän kuin viime vuonna ja kun atj.n myötä i samaa määrää pysty katsastamaanniin hintoja pitää nostaa vähän ja 10 ekua on sopiva määrä...
Mitä tarkoitat tuolla, että "autot on parantuneet jatkuvasti"?
Yleensä tunnut tietävän. Koita arvata.
kolme leimaa pitkänä.Vois täs pika puoliin ostaa vaihteeksi leimatun autonkin.
http://www.katsastushinnat.fi/
Itsellä maksoi 43e ja päästömittaus kaupanpäälle, kun oli jotkut synttäriviikot katsastajalla.
Tuskin kuitenkaan katsastajien syntymäpäiviä millään kampanjoilla juhlistetaan?
19 euroa plus päästömittaus. http://www.q-katsastus.fi/
Q-asemat joensuussa katsastaa h-autot ja p-autot
hintaan 19 euroa savut, kannattaa ajella kauempaakin ja palvelu pelaa, puh. 0443457141.
Hinta on kylläkin edullinen, mutta onkohan palvelu sitä mitä toitotatte. Eihän teillä
saanut tehtyä edes pientä muutoskatsastusta.
ja menee yleensä jälkitarkistukseen mitä ihmeellisemmistä vioista, joka taas maksaa, eli kyllä sitä hintaa kertyy aivan yhtälailla.
Katos muutoskatsastus vie aikaa, ei vois suikat kieli vyön alla roiskia/huiskia niin kauhiast normaaleja vuosittaisia katsastuksia.
Tulee se pää vetävän käteen... , mites se meni että ahneella on Pas...
jkl/A1 autokatsastus.
vein autoni jyväskylän a1 seppälän asemalle jossa katsastusinssi piti vikoina takapenkin turvavyötä jota ei löytänyt,vaikka kaikki kolme vyötä ovat edelleen autossa.Samoin hän piti vikana auton valon ylöspäin suuntautimista,myös sitä että etuluukku kiinni jää rako lokasuojan ja pellin viereen,no tokihan siihen jää jos ei mukana nouse lokasuojat ja valot mersussa säätyvät sisältä.Miettikää minkälainen puusilmä näillä hulluilla katsastushinnoilla? nämä kaikki tulivat vikalistaan.Katsastus on muutenkin ylihinnoiteltua suomessa,ja sitten jos siellä vielä tällasia pellejä on töissä,niin kats oikeudet korjaamoille,koska sieltä saisi työn jäljiltä katsastetun auton.tollaset lippalakki-inssit joutaa uudelleen koulutukseen,mutta ei inssi,vaan vaikkapa ruohonleikkaaja koulu kesällä ja talvella lumenluontikouluun,niin näyttäs tuo työttömyysprosenttikin taas paremmalta kuin olisi kaksi uutta koulua,koululaisethan eivät ole työttömiä?