uskollinen itselle, vaiko kumppanille..

parisuhteessa ja perheellinen..arki sujuu, mukavaa ja turvallista..ehkä tylsääkin. Rakastan toki, mutta kaipaan intohimoa. Sitten annoin itselleni luvan ihastua..johan alkoi tulla naiseen eloa ja meinikiä, kotonakin..enemmän. Päästin uuden miehen lähelle, mutten sänkyyni. Ehkä olen pettäjä, ehkä tällä pidän suhteeni toimintakykyisenä..en tiedä. Ihailu ja intohimo hivelee, joskus jopa houkuttaa..en halua elää elämääni zombina arkipäivässä..en tiedä mitä tulevaisuus tuo tullessaan, mutta nyt minä elän päiväuntani, mahdollisimman siveellisellä tavalla :)
8778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ero tulee, ja yksinhultaja taas lisää.yhteiskunnan elätettäväksi.kaupungin vokra asuntoon.sinun liitosi ei kestä enää kauaa..usko minua.

Äänestä
  • en ole itsestäni ylpeä..mutta olen itselleni rehellinen. Elämä on, ja sellainenhan siitä tulee, kun sen itse elää. Yksinhuoltajuudessa ei muuten ole mitään hävettävää tai ala-avostettavaa.. mut jokaisella meillä on näköjään omat umpeutumattomat haavansa..täällä uhoamalla ne ei umpeudu, eikä se oikeestaan ees helpota..Keskustelu aiheesta kun aiheesta onnistuu, jos se on älykästä ja rakentavaa.. Enkä älykkyydellä tarkota asiatietoutta, vaan tunneälykkyytä, joka nykyään tuntuu olevan katoavaa..

    Äänestä

Eihä siinä mitään ole jos kutinaa alapäässä siitä vaan,en kuiteskaa täälä ilakoisi,jos viellä perheenäiti,oot

Äänestä
  • kuin tämä foorumi..kukaan ei tunne, toisaalta asia itseäkin mietityttää..kelleen ei voi oikein puhua..ehkäpä sitä odottaa sitä lynkkaustuomiota täältä :)

    Äänestä

  • woman in love kirjoitti:

    kuin tämä foorumi..kukaan ei tunne, toisaalta asia itseäkin mietityttää..kelleen ei voi oikein puhua..ehkäpä sitä odottaa sitä lynkkaustuomiota täältä :)

    Jumala on luonut ihmiset miehiksi ja naisiksi. Seksuaalisuus on osa Jumalan luomistyötä. Sen tarkoitus on palvella miehen ja naisen välisen suhteen syntymistä ja säilymistä. Aviosuhteessa voimme tuottaa toiselle iloa, oppia palvelevaa rakkautta ja kasvattaa uutta sukupolvea.

    Avioliitto on perheen perusta. Julkinen sitoutuminen ja yhteiskunnan vahvistus antavat sille turvan. Elinikäisessä avioliitossa miehen ja naisen suhde voi parhaiten toteutua Jumalan tarkoittamalla tavalla.

    Avioliiton suojelemisen vaatimus koskee sekä omaa että toisten avioliittoa. Käskyn piiriin kuuluu ihmisen koko elämänkaari. Rakkaudesta ja vastuusta irrotettu seksuaalisuus orjuuttaa ihmistä ja vahingoittaa sekä häntä itseään että toisia.

    Avioliiton rikkominen haavoittaa syvimpiä ihmissuhteita ja horjuttaa elämän perusrakennetta. Puolisoiden keskinäinen anteeksiantamus ja tahto sitoutua toisiinsa saattavat kuitenkin auttaa vaikeastakin umpikujasta. Avioliiton lopullinen särkyminen voi johtaa avioeroon.

    Päätös uudelleen avioitumisesta on vastuullinen ja vakava. Sen tuominen Jumalan ja ihmisten eteen ei kysy vain tahtoa sitoutua vaan myös armoa ja anteeksiantamusta.

    Äänestä

Elämä kannattaa elää itseään varten, niin silloin ei jää miettimään valintojaan ( jospa olisin silloin vuonna kiví ja sakset tehnytkin...) ja selittelemään niitä muille.
Puhu toisen ihmisen kanssa kotona asiasta ja tee sen jälkeen johtopäätökset elämääsi varten.

Äänestä

lyhyt, siispä nautitaan siintä keinoilla millä hyvänsä.
Ja kaikki pettyy ja pettää ei semmosta ihmistä lekkaan kuka ei sitä tekis.
Ole onnellinen keinoilla millä hyvänsä, äläkä välitä muiiden mielipiteistä. Äläkä luota edes parhaimpaan ystävääsi kertomalla sille mitä teet tai tunnet.
Onnea sulle.

Äänestä

Niin, itseään ajattelevat nykypäivän huorat eivät ajattele seuraamuksia, jotka toiminnallaan aiheuttavat muille ja itselleen.

Pahiten tulet pettymään sinä itse kun huomaat, että miehesi lähti ja ennen niin haluava ihastuksesi saikin jo mitä halusi kun muutaman kerran levitit jalkasi. Kaverit ja sukulaiset ihmettelevät, että enpä olisi siitä uskonut, että noin menee jakelemaan. Maine leviää ja elämäsi on taas saavuttanut yhden virstanpylvään. Jos sitä haluat itsellesi niin anna palaa!

Ehkä ihmisten kannattaisi ajatella ennen kun toimivat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


woman in love kirjoitti:

parisuhteessa ja perheellinen..arki sujuu, mukavaa ja turvallista..ehkä tylsääkin. Rakastan toki, mutta kaipaan intohimoa. Sitten annoin itselleni luvan ihastua..johan alkoi tulla naiseen eloa ja meinikiä, kotonakin..enemmän. Päästin uuden miehen lähelle, mutten sänkyyni. Ehkä olen pettäjä, ehkä tällä pidän suhteeni toimintakykyisenä..en tiedä. Ihailu ja intohimo hivelee, joskus jopa houkuttaa..en halua elää elämääni zombina arkipäivässä..en tiedä mitä tulevaisuus tuo tullessaan, mutta nyt minä elän päiväuntani, mahdollisimman siveellisellä tavalla :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu