1./4,6,8,11
2./3,4,5,6,8,11
3./1,3,10
4./6,9
5./3,6,10,11
6./12
7./4,7,10
Kokeillaan normaalia leveämmän kuitin muodossa, kerta rahaa on enemmän tarjolla. Yllättäjiä mukaan maltilla. Aika harvoin vermon v-75 kierros on pörrö rivejä tarjonnut..huomenna nähdään, tuleeko tuohon poikkeusta. Itse uskon varma valinnassa enemmin naapurin hepoon.tuskin persson lähtee yhden hepon kanssa vermoon asti turisti matkalle, vaikkakin maililla kyseinen hepo on viime näytöt antanu. Luultavasti ja toivottavasti lome kongen saa kiihdytyksessä repästyä riittävän eron lapuan patruunaan. Jos krediitit riittäisivät,niin toisen kohteen muuraisin umpeen. Pelihevosista pudotin gambe gamen pois, koska muistaakseni raivio on joskus maininnut voltin olevan hepolle helpompi, kuin siiven takaa startin ja näin ollen rohkeasti pistän paulin ns.tappoon. Summer zootin nostan lapulle pelkästään pinnojen valossa..tosin teivon 15.12 ravien loppu spurtti oli näkemisen arvoinen,mihin harva luultavasti reagoi mitenkään. Näillä psyykeillä ja ajatuksilla huomenna. Näkemyksiä ja kannanottoja tarvitaan tässä lajissa..annettakoon se tiedoksi parille vääräleualle, jotka jälkiviisaina tykkää kovasti päteä eräille vakio palstalaisille jälkikäteen.
vermo v75
6
611
Vastaukset
- Meliperkki
Kun on palautusprosentti yli sataprosenttia, itse laitan masiivisen rivin sisään, enkä vihjaile silloin palstalle kun on tosi kysymyksessä.
pitää pikkuisen hämmentää kinkkisen näköistä kierrosta jota keli tulee osaltaan sotkemaan..ainakin tällä hetkellä näyttää siltä. Rasteja olisi omaan viritykseen vielä saannu helposti uppoamaan enemmänkin, mutta tänään painan normia raskaammin paripeleihin. Viiteen lähtöön löysin idea hepon, jonka kautta teen pelit. Otetaan vinkistä vaarin ja pidetään ne rastit käsiohjelmassa eikä levitellä niitä sen enempää.
- varmaa
ovat 1 lähtö 4 ja 7 lähtö 7 ja loput revitellään.. :)) ja eka lähön jälkeen joko kirotaan tai nauretaan yleensä kirotaan ja jossitellaan.. :)))
juuri niin, kun sanoit. Oman varman kohdalla mietityttää esim.matkustaminen.jotkut hepot heittäytyy varsin hankaliksi reissussa ja syö/juo huonommin, mutta toisaalta luotan siihen että kunto on kohdallaan, eikä sen kanssa lähdetä suomeen asti huvikseen, vaan menestymään. Toisaalta jos rivi on jo laulussa ennen sitä lähtöä, niin toki lanttua silloin toivon.
- kaksi
rissakka kirjoitti:
juuri niin, kun sanoit. Oman varman kohdalla mietityttää esim.matkustaminen.jotkut hepot heittäytyy varsin hankaliksi reissussa ja syö/juo huonommin, mutta toisaalta luotan siihen että kunto on kohdallaan, eikä sen kanssa lähdetä suomeen asti huvikseen, vaan menestymään. Toisaalta jos rivi on jo laulussa ennen sitä lähtöä, niin toki lanttua silloin toivon.
todennäköisesti pois jää viel muutama kun nyt näköjään argonkin eli mielestäni pahin vastus pois 7 lähdöstä eli osakkeet nousee kohinalla... mut keli sotkee monen juoksun vielä tänään.. 1620 rivinen lappu sisällä jos vaa kestäs alusta mukana loppu hoituu kyllä.. :))
- pelimerkki(aito)
19 Januari 2008 12.06 Skrivet av pelimerkki.
Vermon finaalikierroksella V75:ssä on bonusjärjestelmä kerryttänyt finaalikierroksella jaettavaan bonuspottiin 606 944 euroa ekstraa eli yli 202 tuhatta toteutuvaa voittoluokkaa kohden.
Ruotsista tulee Vermoon norjalaisen Spikeldin poika
Lome Kongen. Jan-Olav Perssonin suojatilla on alla näyttävät voitot, joista viimeisin V75-lähdöstä Gävlestä. Siellä Jan-Olov Perssonin ajokki hyökkäsi 4. ulkoa viimeisellä takasuoralla ja kiri 22 lopetuksella ylivoimaiseen voittoon. Lome Kongen ja Plantom uskoakseni ratkaisevat V75-6 voiton. Paripelissä huomioin myös parantavan 15 Ramiinin.
V75-4 kohteessa yritän myös selvitä kahdella merkillä 4 Filho ja 3 B.Vilunki löytyvät 75 kuitiltani. Toki mahdollisia menestyjiä ovat ainakin hevoset 12,9ja6. Lähdön yllättäjä saattaa olla tänään 11 Serpetti, jonka huomioin paripeleissä.
Muihin 75 kohteisiin laitan vähintään 4-5 merkkiä.
L1: Aloitan päivän Vermoon kaksaripelillä 9 VICTOR MATCH/ 6,1,3,12,16,10.
V4:
Vermo 19.01 L4
Peli: V4 1,3,4,10(6,5)/3,4,9,11,12(1,10)/1,2,6,7,10(11,3)/10,12(15,14)
Panos: 0,60 €
Summa: 120,00 €
Pelin tila: Peli on hyväksytty Toto-järjestelmässä.
Lisäksi 2 kertaistettua lappua.
trackbacks |24 ( ) kommentarer/Skriv kommentar | Permalink Nyckelord:"pelimerkki" | kuskstatistik | "häst" | **** |www. trav*******.se E-post:********* / Eskilstuna /
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️651483Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia113961- 58801
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä48784- 57740
Missä kaikessa olet erilainen
Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.39717Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan72717Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606026699Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.41677Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli68672