Esitys oli vakuuttava. Vastaavaan ei Heinäluoma esikuntineen pysty. Kepulainen toimittajakaan,ei uskaltanut "noppailla", koska vastassa oli "kovaluu"! ERKKI TUOMIOJA!. Kun saan vielä hänet ymmärtämään jotain energia politiikan päälle, ja jättämään populismin asioiden hoidossa, niin porvari nukkuu huonosti, kun hänet valitaan puheejohtajaksemme.
Erkki Tuomioja launtaiseurassa..
varma.kosto
25914
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ei naisellisen sielun omistavasta Erkki
Tuomiojasta voi tulla koskaan SDP:n puheenjohtajaa,
koska todellisuudessa SDP:kin on hajoamassa,minkä
pellavapääjätkä vain elämässä paljastaa.
Sosiaalidemokraatit saavat hänestä taitavan, osaavan ja myös ulkomailla arvostetun johtajan jonka tieto on korvaamatonta.
Hän on vieläpä nuorison idoli ihmisyydestä.
Demari Tuomiojan kirja "Häivähdys tulipunaista" sai suuren rahapalkinnon kun toinen demari Raimno Väyrynen sen valitsi. Ja Väyrynen sai siitä hyvästä paikan ulkopoliittisen instituutin johtajana, - näinhän toimii demariväki.
Tule tänne meille katsomaan diktaattorien ihmisyyttä ja tyhmyyttä.
Eräs diktaattorivaltuutettu sanoi aikoinaan, että jos olisitte meitä äänestäneet, koulua ei olisi lakkautettu.
Siinähän se ihmisyys lienee kauneimmin kiteytynyt?
Mitä, kuka häntä ulkomaila arvostaa. Liian väsyneen näköinen mies.
Ei Erkistä tule työväenliikkeen petturia.
Onko se sinun energiapolitiikkasi sitä mitä Helsingissä noudatetaan?
Koska useat tämän palstat lukijat eivät ole käyneet muuta kuin Linnanmäellä lasten kanssa ja syöty parit hattarat niin..
Stadissa poltetaan maakaasua. Varalla on hiilikasoja, jotka on maisemoitu. Näihin kmaisemoituihin hiilikasoihin ovat kaniinit kaivaneet käytäviään. Kyseinen eläin oli suuri ongelma, kunnes todettiin että Bubi-pöllö syö niitä.
Energiapoliittinen ratkaisu lienee parempi kuin landella. Jos joka käpässä olisi oma puukamiina niin ilmastonmuutos siitä vain kiihtyisi. Haja-asutuksesta ei ole muuta kuin harmia tässä mielessä. Lisäksi kovasti funtsitaan, että tuo johdinauto taas heitettäisiin kehiin. Sähköä on yllinkyllin, kiitos lauhan talve. Sähköt myyrään verkkoon ja pörssiin niinkuin paperitehtaista, joita täällä ei ole. Tommottisissa isommissa taloissa on kaukolämpö elikka kaasua poltellaan.
Toimittaja Lehtelä on mielestäni täys punikki kuten erkki erehtymätönkin senpä vuoksi mistään ei tullut käden vääntöä Mutta toivotaan että erehtymättömästä tulee uusi pj niin kannatusluvut tulee olemaan 15 % luokkaa suomen sosialistidemakoille
Siinä on minulla kouluttja. Mies ei saa housunnappejaan itse auki.
Talous politiikkaan Tuomiojaa ei saa päästää koskaan enää.Tuomioja on yksi Mönkäre,Lipponen ja ketä niitä vielä olikaan jotka ovat tehneet maan taloudelle korvaamatonta vahinkoa.
Stura Enson tehdaitten sulkemiset,Sonera sotkut,vahvan markan politiikka,eikö näitä enää muisteta.
Suomelle kallein mies.Kyllä historia kertoo.
Tuhansia yrityksiä konkurssiin.
äläkä usko niihin kepulaisten puoluetovereiden juoruihin.
ja jättää kepun risulinja omaan arvoonsa! Erkki on vastustanut ydinvoimaa kaiken aikaa. Sen hän on tehnyt pelkästä populismista. Siihen ei ole järjellisiä syitä. Myös puheet tuuli voimasta, voi jättää omaan arvoonsa. Koska jokainen tuulimylly vaatii vastaavan energia reservin. Mikä se sitten onkin, niin se on toimittava joka tilanteessa. Täällä joku kyseli minulta. Oletko H:gin kaupungin energian kanssa samoilla linjoilla! Olen! Sen parempaa vaihtoehtoja, ei kepuleiden ja vihreiden risulinja anna. Kun vielä saadaan jätteenpolttolaitos H:gin ja Vantaan kaukolämpö alueelle, niin se on piste iin päälle! Osallistuminen myös ydinvoiman rakentamiseen saa kannatukseni! Vihreät eivät hallitse eivätkä osaa laskea, mitä heidän hörhöilynsä, jo nyt maksaa tavalliselle ihmiselle!
Haloo Eskoseni, Erkki Tuomioja on VANNOUTUNUT ydinvoiman vastustaja ja sellaisena hän myös pysyy.
Erkki on vihreä sosialisti, eikä sinun väitteesi tätä faktaa mihinkään muuta.
demari toimittajaa laittaa kepulaiseksi, vähäisillä tiedoilla täällä kirjoitellaan, punapoika kosto yritti taas vilppiä.
Tämä on faktaa!
Koko Euroopalle olisi käyttöä Erkki Tuomiojan resursseista - viisaudesta, hänessä on valtiomiesainesta, jos kenessä. Hän on yhteistyökykyinen politiikko yli puoluerajojen. SDP ei ainakaan tulisi häviämään, jos puheenjohtajuus kerrankin ratkeaisi Erkki Tuomiojan eduksi. SDP:n sosiaalitantat ja kostajanaiset ovat aina estäneen hänen pääsyn SDP:n johtoon.
Suomea, Saksaa,Englantia, Ranskaa ja Ruotsia
Sanokaa yksi kepulainen politikko joka yltää samaan! Usempien kepulaisten kielitaito on pelkästään Suomee ja Savoo, hiljoo ja kovvoo!
Eihän Tuomioja lähde edes ehdolle ilman jäsenäänestystä, joten tollo Heinäluoma saa pitää kuolevan puolueensa johdon itsellään.
maanpetturi Stasilaisia ja syyllistynyt moneen suureen rikokseen jotka ovat vielä rikos tutkimatta. Vai onkohan punikki Erkillä eri lait?
jos syytät ketä tahansa asiasta josta ei ole tuomittu tai asiaa ei ole käsitelty oikedessa. Jos jatkat tuohon tyyliin,niin se on rikosilmoituksen paikka.
Hän puhuu noiden lisäksi vielä sujuvasti venäjää.
Suomessa vallitsee tunnetusti vallan kolmijako.Tuomiovalta on yksi osa sitä,demareilla on tunnetusti "omat"tuomiovallan edustajat,Tuomiojan tekemiset ovat kuitenkin sitä luokkaa maallemme vahingollisia ettei taida tuo väki uskaltaa asiassa käyttää sitä kuuluisaa mielivaltaa .Siinä kuitenkin vähän ajattelemisen aihetta miksi Suomen pitäisi pikaisesti liittyä NATOON.
Et todellakaan elä 2000-luvulla. Et taida edes
elää maapallolla. Tyypillinen
demaripunikkipaskiainen. Teikäläiset puhuu
avoimuudesta ja sivistyksestä ja samalla säätää
uusia pakkoja. YO-YO olisi sinulle oikea paikka.
Nuorison ehdokas viimeinkin puheenjohtajaksi. Muka uudistuksia Tuomiojalta, joka 40 vuotta nuorison ehdokkaana. Demarit on vaalien jälkeen minipuolue. Heinäluoma ja Tuomioja pois puolueen kärkipaikoilta. Pitäisi tehdä samanlainen veto kuin aikoinaan Paasio junttasi Sorsan johtoon.