Neuvokaa, miten saan kahvipaketin auki

Voitteko neuvoa minua miten saan kahvipaketin auki kun en jaksa koukkusormillani sitä avata enkä kehtaa mennä naapuria pyytämään avaamaan. Tietääkö kukaan hyvää konstia? Olisin erittäin kiitollinen.
7636
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Yläreunasta se liimattu osa saksilla veks!

Äänestä
  • itselläni myös koukkusormet,joihin kuitenkin istuu,kuin koukkukolvi päähän fiskarsin retki,siis pieni näppärä ja kaikenlisäksi erittäin terävä kirves.Sillä kahvipaketit aukeaa,että pöllähtää,kaiken lisäksi mainio peli esim.kotirauhan turvaajana.

    Äänestä

Mee hoitoo!!!!

Äänestä
  • aloittajalla on oikeasti ongelma, johon hän hakee apua täältä. Ymmärrän täysin tämän. Hoidon tarpeessa taitaa olla ihan joku muu... Arvaatko? Onko sulla peiliä?

    Äänestä

työnnä nyt vaikka terävä veitsi suoraan päältä sisään ja leikkaa varovasti jonkun sentin halkio siihen- ja sitten edelleen puristele se siitä varovasti purkkiin jos sellaiseen oli tarkoitus.

Äänestä
  • mee hoitoooooooooooo!! Ota yhteyttä kahvipaketin valmistajaan ja pyydä käyttö-ohjeet sen avaamiseen.

    Äänestä

  • päällikkö12 kirjoitti:

    mee hoitoooooooooooo!! Ota yhteyttä kahvipaketin valmistajaan ja pyydä käyttö-ohjeet sen avaamiseen.

    jos mulle vastasit, ni mä oon ollu jo hoidossa ja join siellä paljon kahvia. Kerro nyt kuitenkin joutessaan, että kun avaat kahvipaketista ensin sen teipin vaikka millä tahansa, niin miten jatko sujuu siten että muruakaan ei putoo pöydälle. Ja oletetaan nyt sitten vielä kysyjä, kenellä on sormissa kenties ongelmaa. Kyllähän siis saksilla saa paketin reunan leikattua, mutta aika usein on kahvia sen jälkeen pitkin pöytää kun se saumakohta jää repaleiseksi - eli sanoppa nyt mulle hoidokille hyvät ohjeet. ( niin ja sitten vielä se, ettei muruakaan lennä lattialle kun heität tyhjän paketin roskiin..,)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sormet koukussa kirjoitti:

Voitteko neuvoa minua miten saan kahvipaketin auki kun en jaksa koukkusormillani sitä avata enkä kehtaa mennä naapuria pyytämään avaamaan. Tietääkö kukaan hyvää konstia? Olisin erittäin kiitollinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu