Skientologian salaisuudet paljastettuna

Anonymous on aloittanut sodan skientologiaa vastaan. Tämä syöpä joka on varastanut lukemattomilta ihmisiltä rahat ja hengen jo vuosikausia on kohdannut vihdoin vastarintaa.

Osana vastarintaa anonymous on päättänyt esittää julkisuudessa kaikki skientologien salaiset dokumentit ja videot joiden julkaisua tämä on yrittänyt estää (videot ja tekstit englanniksi):

Tom Cruisen haastattelu joka poistettiin Youtubesta
http://www.anorak.co.uk/celebrities/179436.html

Toinen haastattelu Will Smithin kanssa
http://www.anorak.co.uk/celebrities/179513.html

NOT levels, jne.
http://www.xanga.com/lordxenu

Ja lisää tulossa videoina youtubeen.
Osallistuaksesi hyökkäykseen kaikilla tasoilla lue lisää
http://partyvan.info/index.php/Project_Chanology
151823
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tuollaisella "sodalla" ei muuta kuin vahvistetaan skeidojen opit antisosiaalisten voimien olemassaolosta. Tyhmää.

Kun nyt katsoin noikin Tomppa-videot, niin eipä niistä juuri välittynyt muuta kuin sangen inhimillinen ihminen, joka on pahasti menettänyt todellisuudentajunsa. Samanlaisia superjulkkiksia löytyy jenkeistä vaikka millä mitalla: Britney, Michael Jackson, van Damme ... Tai otetaan nyt lähempää vaikka Matti Nykänen.

Ei kaikkien ihmisten lanttu kestä vuosien esilläoloa ja ihailua. Kuka sekoo viinaan, kuka huumeisiin, kuka scientologiaan.

Tomppa on UHRI. Rikas sellainen, mutta säälittävä uhri kuitenkin. Ja varoittava esimerkki siitä, mihin scientologia voi johtaa.

Äänestä
  • Millä perusteella UHRI? Mitä hän on menettänyt (sitä rahaako joka häneltä ei kyllä lopu)? Mihin scientologia voi johtaa??

    Äänestä

  • Finnishisbest kirjoitti:

    Millä perusteella UHRI? Mitä hän on menettänyt (sitä rahaako joka häneltä ei kyllä lopu)? Mihin scientologia voi johtaa??

    http://whyaretheydead.net/

    Äänestä


  • Pelotonnaoon kirjoitti:

    Huiiii, pelottaa niin perkeleesti:)

    te sceidot tai asialle myötämieliset vaikutatte pääsääntöisesti pelaavan melko vajaalla pakalla? ACD nyt sentään osaa kirjoittaa, vaikka onkin ehkä pahiten seonnut koko sakista. Te muut olette... En minä edes tiedä mitä te olette. Illiteraatteja ainakin.

    Toisaalta onhan se hyvä, että teette kriittisten äänien olemassaolon ihan itse melko tarpeettomaksi. Riittää kun lukaisee palstalta siellä kulloinkin päivystävän sceidon päästöt. Varoittava esimerkki toimii yleensä paremmin kuin vastapuolen näkemys asiasta. Ja täällähän se toimii :)

    Äänestä

alat "sotimaan", kannattaa opiskella vaikka pieni pala Scientologian perusteita, esimerkiksi vaikka tuon linkin takaa perustiedot konflikteista:
http://www.scientologyhandbook.org/SH8.HTM

Kaikkien konfliktien takana on kolmas osapuoli. Mikäli ryhdyt avoimesti (tai salatusti) vastustamaan Scientologiaa, tietämättä siitä edes perusteita, toimit juuri niin kuin tuossa pienessä tietokokoneisuudessa mainitaan:

FOR A QUARREL TO OCCUR, AN UNKNOWN THIRD PARTY MUST BE ACTIVE IN PRODUCING IT BETWEEN TWO POTENTIAL OPPONENTS.

Kaikki asiat ovat pohjimiltaan yksinkertaisia, tämä on se syy miksi jotkut "oppineet" eivät kykene Scientoogiaa ymmärtämään. Voimme auttaa Sinua.

Äänestä
  • Olen auditoinut sinut ja huomannut tiettyjä estoja ja blockkeja - et ole avoin. Määräänkin sinut tehostetulle saunakuurille ja henkiseen puhdistautumiseen ja avautumiseen.

    Äänestä

Miksi "sotia" pystyynkuolevaa huuhaauskontoa vastaan? Nuo hörhöthän tekevät itse itsensä naurunalaisiksi maailmalla. Suomessahan näistä ei ole edes siihen. Kourallinen himmeitä ei isoa vastarintaliikettä vastaansa voi saada.

Äänestä

vahva kaveri. Olen seuraillut myös tuota sotaa nyt jonkin aikaa ja pohtinut mitä siitä tulee. Riippuu paljonko väkeä lähtee mukaan.

Scifag unohti mainita seuraavan aallon päiväyksen. 1/24/08 6 PM EST jenkkityylillä ilmoitettuna.

Anonyymin vahvuus on se ettei anonyymiä voi vahingoittaa, mutta anonyymillä on takanaan monen ihmisen tuhovoima.

Äänestä

...mitä tuostakin seuraa.....

Ainakin allekirjoittanut seuraa mielenkiinnolla,että minkälaista "salaisia kansioita" palstalla aukeaa....

D :)

Äänestä

xanga ja partyvan linkkien sivut poistettu. ainakaan juuri nyt ei saa muuta kuin ilmoituksen siitä, että poissa ovat. partyvan voi kyllä olla liian suuren liikenteen tähden down.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Scifag kirjoitti:

Anonymous on aloittanut sodan skientologiaa vastaan. Tämä syöpä joka on varastanut lukemattomilta ihmisiltä rahat ja hengen jo vuosikausia on kohdannut vihdoin vastarintaa.

Osana vastarintaa anonymous on päättänyt esittää julkisuudessa kaikki skientologien salaiset dokumentit ja videot joiden julkaisua tämä on yrittänyt estää (videot ja tekstit englanniksi):

Tom Cruisen haastattelu joka poistettiin Youtubesta
http://www.anorak.co.uk/celebrities/179436.html

Toinen haastattelu Will Smithin kanssa
http://www.anorak.co.uk/celebrities/179513.html

NOT levels, jne.
http://www.xanga.com/lordxenu

Ja lisää tulossa videoina youtubeen.
Osallistuaksesi hyökkäykseen kaikilla tasoilla lue lisää
http://partyvan.info/index.php/Project_Chanology

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu