Miten on loma sujunut sateisessa Dubaissa? Onko päässyt liikkumaan takseilla? Kaupat auki? Riittikö tekemistä?
Dubaissa lomailevia/juuri lomalla olleita?
MMM
61121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aika viileaa on. Eilen ja maanantaina oli hieman aurinkoa, mutta tanaan taas pilvista. Ei kovin hyvalta nayta. Eri ennusteet lupaa eri keleja. Shoppaillakaan ei jaksa.
yöllä dubaista..viikon reissu..vaan ma ja ti satoi, muuten oli tosi lämmintä ja tosi kuuma!.. itse ainakin sain viikossa ihan mielettömän rusketuksen..
Kuulemma sadetta luvattiin koko täksi viikoksi, että sääliksi käy niitä jotka eilen reissuun lähtivät :(
Itse käytimme sadepäivät shoppailuun! matkalaukku painoi 30 kilooo.. eivätkä puuttuneet edes ylipainoihin!!! eivät edes punninneet..eli rauhassa voi ostaa mitä vaan..Mulla oli käsimatkatavarana iso matkalaukku, ja muutkin ostivat isoja peilejä jne..
Myös minä tulin viime yönä Dubaista ja kyllähän vaan matkalaukut punnittiin jokaiselta ja ylimääräiset kilot pitää maksaa, ennenkuin saa boarding passin !!! Pistää ihmettelemään tuo viestisi, että teetkö toisille jäynää ????
Tais ottaa reissu aika paljon päähän kun tollasia kirjoitteli.
tullimiehet on ajatelleet että onpa niin ruma akka ettei viitsi pitkittää muodollisuuksia. Dubai on erittäin tarkka jokaisesta ylimääräisestä kilosta, punnitsevat ja saattavat maksattaa 1-2 kilon ylipainostakin. Se siitä lipsettiinin herjan heitosta.
katos on niitäkin!!hahhhaaa!!!Kyllähän totuus on että Dubaissa punnitaan ihan samalla tavalla ku muuallakin.