mitä olette maksaneet hääkampauksesta? tai mitä tulette maksamaan?
minä saan kampauksen 100€:lla, tai jos otan myös meikin samasta paikasta, niin kampauksen hinta on 90€. kuulostaa jotenkin kovin halvalta, ja ammattitaito mietityttää.. ? kampaus sisältää koekampauksen (mikä lohduttaa mieltä) mutta tiara, helmet ym. on itse hankittava... mitä mieltä olette, onko normaali hinta, kallis vai halpa??
APUA!!KERTOKAA HITOJA!!
13
3372
Vastaukset
- pinjaliini
..mistä päin olet. Täällä Pohjois-suomessa pikkukylässä saa kampauksen ja meikin hintaan 60e. Ei sisällä koekampausta. Kampaaja on ammattitaitoinen.
Koekampauksineen varmaan jotain 80e.
Että minun mielestä tuo 90e on normaali hinta täälläpäin.
Niin, tiarat ja muut ostetaan itse.- mutta...
siis minä olen Turusta, ja kampaamo sijaitsee aivan ydin keskustassa. joten pikkasen taitaa olla halpa..
- liian halpa
mutta... kirjoitti:
siis minä olen Turusta, ja kampaamo sijaitsee aivan ydin keskustassa. joten pikkasen taitaa olla halpa..
Pyydä saada maksaa enemmän tai mene paikkaan jossa saat maksaa enemmän, jos on liian halpa.
- HPM07
Normaalihintaiselta tuo vaikuttaa mitä itsellä on kokemusta... Itse maksoin n.80euroa, mutta asunkin tosi pienellä paikkakunnalla:) Siskoni hääkampaus maksoi sata euroa. Molempiin hintoihin sisältyi koekampaus (ei meikkiä).
- hmmm..
aika ihmeellistä että jos ottaa samasta paikasta vielä meikit niin hinta alenee, en ole ikinä kuullutkaan, itselleni tehtiin 2 kertaa kampaus sis. eka harjoitus ennen häitä, että tiedän sitten minkälaiselta hiukset näyttää paremmin yms, kampaaja tuli ihan kotiini sitten hääpäivänäni tekemään minulle hiukset - meikit, hintaa oli n. 600e
- halvemmalla saa laadukastakin
No huhhuh. Ei tullut mieleen, että hinta on aivan järkyttävä?! Pääkaupunkiseudullakin saa ammattitaitoisen kampauksen ja meikin paljon paljon halvemmalla. Hyvä tietysti jos olit lopputulokseen tyytyväinen eikä rahanmeno haitannut, mutta aikamoista kiskontaa silti.
- kauhia!
.. no on. siis järkyttävä hinta! paljo halvemmallakin olisit laatu työtä saanut. kiskontaa, tosi kiskontaa!!
- Amya
Minulle kampauksen meikin tekee kampaaja/kosmetologiopiskelija koulun hius ja kauneudenhoitoalan keskuksessa. Hinta on noin 60euroa (lyhyet hiukset) sisältäen suunnittelun.
http://www.omnia.fi/Resource.phx/sivut/sivut-omnia/asiakastyot/oppivat-kadet.htx - niin suhteellista..
No itse saan hääkampauksen 40-50euron hintaan, tosin kampaaja on äitini hyvä ystävä joten suhteet kunniaan. :D
Mutta jotkut kampaajat voivat ottaa jopa melkein 200 euroakin, yleisimmin hinnat ovat kuitenkin siinä 100euron pintaan, ainakin mitä olen katsellut, mutta saatan olla väärässäkin. :) - normi hinnalta
Itse maksoin hääkampauksesta (sisälsi koekampauksen) pääkaupunkiseudulla 100 euroa. Kampauksen teki kampaaja, joka oli myös kilpaillut hääkampausten teossa, ja olin todella tyytyväinen lopputulokseen. Mutta kyllä hääkampaukseen saa laitettua paljon enemmänkin rahaa - ainakin Helsingin keskustan liikkeissä.
- ....
Itse köyhdyn kampauksesta n.80 meikit vielä päälle. Eikä tuohon hintaan siälly koekampausta. Jos haluaisin sen ehdottomasti joutuisin maksamaan lisää. Olisi antanut alennusta jos olisin laitattanut tekokynnet mutta hoitsuna en taida tehdä tekokynsillä mitään... :D
- --
Asustelen pienehkössä kyläpahasessa ja täällä kampauksen ja meikin saa 75 eurolla. Hintaan sisältyy koekampaus ja -meikki..
Lähimmästä kaupungista soittelin hintoja ja kyllä tuplahinnan olisin joutunut maksamaan!
- halpa ole
mut ehkä sit vaan olen pihi...
Olen käsittänyt, että hääkampauksissa aika perushintahaarukka on noin 80-100 euroa. Mene vaikka lueskelemaan naimisiin.info-foorumia, sieltä varmasti löytyy hintavertailua.
Aika paljon paikastahan tuo riippuu. Itse kävin kerran juhlakampauksen teettämässä tutulla parturikampaajalla (vanha täti). En tiedä onko hän vähän jäänyt jälkeen hintojen seurannasta, mutta kampaukseni sain 20 eurolla ;) En kyllä väitä että mikään 10 laatu olisikaan ollut, mutta niihin juhliin 8½:kin riitti aivan hyvin, kun parillakympillä sai.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2212926Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1071189Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321102- 681048
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka338989Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788