Kysymys kuuluu, että mistä sitä kerrointa saa? Ilveksen pitäisi kyllä "yllättää" odotusarvojen nostamiseksi. Mutta millä numeroilla? Ihanko normit vaiko paljon vai vähän maaleja? Bluesille on hakattu isoja voittoja tyyliin 4-1 ja 5-2 aika paljon, mutta SaiPa on just tollanen vittumainen kyttääjä, joka roikkuu iholla ketä tahansa vastaan. Jopa tasuri haarukassa? Bluesia on kyllä pelattu ihan liikaa. Jokereita on taas syystäkin hakattu lapuille, olihan Lukko jyrän alla Ässiä vastaan! Murskavoitto siis narreilleko? Vaikeeta on. Pitäisköhä sittennii kiäntää viälä nurinniskoin nuo tulokset?
SM-LIIGA
6
611
Vastaukset
- keskustelua!
Enpä ole ennen tällaista ilotulitusta kokenut. Artikulaatiota ja hedelmällisiä kommentteja mielinmäärin. Jatkakaa samalla tavalla.
Niin paljon kertoimia, ettei sanotuksi saa.
Moniveto 1
1. Tappara - Ilves
Koti: 4 6
Vieras: 4 6
2. Blues - SaiPa
Koti: 5 6
Vieras: 1 2
3. Jokerit - Lukko
Koti: 4 5
Vieras: 4 5
Rivejä: 64 kpl
Panos: 0,20 €
Hinta: 12,80 €
En kommentoi lottoa.- tänään...
k0rh0nen kirjoitti:
Niin paljon kertoimia, ettei sanotuksi saa.
Moniveto 1
1. Tappara - Ilves
Koti: 4 6
Vieras: 4 6
2. Blues - SaiPa
Koti: 5 6
Vieras: 1 2
3. Jokerit - Lukko
Koti: 4 5
Vieras: 4 5
Rivejä: 64 kpl
Panos: 0,20 €
Hinta: 12,80 €
En kommentoi lottoa.monivedon muodossa:
1. 34 - 12
2. 45 - 12
3. 67 - 12 - zidane10
tänään... kirjoitti:
monivedon muodossa:
1. 34 - 12
2. 45 - 12
3. 67 - 12Maalin päähän meni eilinen lätkämonari..
jokerit mulla olis voittamassa 2-0 ja 3-0.blues voittamassa saipan 2-0 ja 3-0,sekä tappara voittamassa ilveksin 1-0 ja 2-0..
voin kertoa että vähän harmitti... - täältä näin
zidane10 kirjoitti:
Maalin päähän meni eilinen lätkämonari..
jokerit mulla olis voittamassa 2-0 ja 3-0.blues voittamassa saipan 2-0 ja 3-0,sekä tappara voittamassa ilveksin 1-0 ja 2-0..
voin kertoa että vähän harmitti...alikerroinhan tuo oli, kolme lätkänollaa kuitenkin ja kerroin ei edes 30k
- Mul lähes samoin
zidane10 kirjoitti:
Maalin päähän meni eilinen lätkämonari..
jokerit mulla olis voittamassa 2-0 ja 3-0.blues voittamassa saipan 2-0 ja 3-0,sekä tappara voittamassa ilveksin 1-0 ja 2-0..
voin kertoa että vähän harmitti...Mul oli Jokerit-Luko 3-0
Blues-Saipa 3-0
ja Tappara-Ilves 2-0
Eli noi kaks viimeistä ristissä, harmitti kans.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914300Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va295934SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545495Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3014339HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394097"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1003654Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63582Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223548Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632635Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931428