kauris ja leijona

Kertokaahan kuinka sopivat kauris-nainen ja leijona mies yhteen? Missä asioissa tulee ongelmia? Missä synkkaa hyvin yhteen?
5989
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

itsekin haluaisin tietää. Leijona miehen kanssa sujunut tähän asti ihan hyvin mutta mitä on odotettavissa? arvovalta kiistoja?

Äänestä
  • Itse olen leijona ja poikaystäväni on kauris.Oikeastaan olen kyllä välillä rapu välillä leijona sillä olen syntynyt 23.7 eli siinä rajalla:)
    Mulla ja kullallani menee loistavasti..huumorintaju natsaa yhteen ja kaikki muukin..yhessäkin ollaan oltu n1v 9kk..ja rakastetaan eniten toisiamme:)
    En nyt tiedä et kuinka meiän kuuluis horoskooppiemme perusteella sopia yhteen mutta itse en kauheesti niihin usko joten se ei vaikuta meiän onneen:)

    Äänestä

kokemuksesta voin sanoa ettei leijona ja kauris ole luodut toisilleen. kauriin tapaiselle romantikolle leijona on täydellinen hetken huuma, mutta kauris ja leijona haluavat suhteelta liian paljon erilaisia asioita. jos kauris haluaa irrottautua arjesta ja pitää hauskaa on tyypillinen leijonamies valmis sitä tarjoamaan.

Äänestä

Mä oon itse kauris ja mun entinen jätkäkaveri on leijona.. Mun mielestä meidän suhde toimi kaikin puolin hyvin, mitä nyt me oltais voitu keskustella enemmän asioista.. Jokatapauksessa jätkä laitto suhteelle pisteen selittämättä asiaa oikeastaan ollenkaan.. Se oli mulle todella kova pala, mutta nykyään mulla ja sillä jätkällä on vaan seksisuhde, ilmeisesti ainoa osa-alue, joka meijän molempien mielestä toimii.. Eli voisin sanoa, että kyllä kauriin ja leijonan välillä ainakin seksi on hyvää!..:)

Äänestä
  • Olen kaurisnainen ja seurustellut leijonamiehen kanssa reilut puoli vuotta :) Emme ole riidelleet kertaakaan ja romantiikkaa riittää puolin jos toisinkin...Niinkuin joku jo ehti sanoa, seksi on ihanaa kauriin ja leijonan välillä!!!
    Meille on kyllä povattu, ettei astrologisesti sovita yhteen, mutta me aiomme uhmata sitä väitettä kaikin tavoin!!! En luopuisi leijonamiehestäni ikinä!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kauris kirjoitti:

Kertokaahan kuinka sopivat kauris-nainen ja leijona mies yhteen? Missä asioissa tulee ongelmia? Missä synkkaa hyvin yhteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu