Hei

Olen harkinnut yritystä joka ostaisi ja myisi osakkeita, pitääkö otta yhteyttä verotoimistoon vai mihin ja mistä niitä papereita saa. Mitä osakkeita nyt olisi hyvä ostaa?
2211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko kysymyksesi joku vitsi: "...pitääkö otta yhteyttä verotoimistoon vai mihin ja mistä niitä papereita saa."

Miten voisit toimia osakkeiden ostajana ja myyjänä, jos et itse tiedä mitä kannattaisi ostaa?

Helou. Toivottavasti aloituksesi oli vain tarkoitettu herättämään ärsyyntynyttä ihmettelyä. Muuten kyllä todella ihmetyttää miten joku voi olla noin pösilö.

Äänestä
  • Ja muutenkin perehdyt ensin yritystoiminnan sääntöihin ja tapoihin.
    Nyt ei kyllä kannata ostaa kun maitoa kaupasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Merkonomi ma kirjoitti:

Olen harkinnut yritystä joka ostaisi ja myisi osakkeita, pitääkö otta yhteyttä verotoimistoon vai mihin ja mistä niitä papereita saa. Mitä osakkeita nyt olisi hyvä ostaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu