vanhat kunnon B-leffat ansaitsevat kerrankin muutakin kuin haukkuja,ristiriitoja.

The Teenage Zombie

The Teenage Zombie palaa rumasti tänne keskusteluun.Teen nimittäin tribuutti netti sivun ja wikidpediaan osion B-Leffoille.
Joten keskustelijat,leffa friikit,friikit ja muut saavat vapaasti selata sitten sivujani.Valmistuksen
Alla.Sieltä löydät klassikot ja kadonneet helmet.
Odottaen Zombie.

ps:vanhat ystävät ja muut käykää.

4

699

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • diapolos

      Noitahan enkuks löytyy, mutta kulttuuriteon teet jos suomeksi duunaat tekstiä.

      Annahan sitten linkkiä tänne kun saat vallmiiksi

      • the Teenage Zombie

        tekstiä tulee sopivasti,täytyy ensin katsoa lähdemateriaali.Karsin turhimmat pois ja tärkeimmät,odottamattomat kommentit säästän.
        Kerron siitä miten B-leffat ovat Beetä.Anarkia puolesta,elokuva normeja/sääntöjä murtavasta tyylistä.Sivuista tulee rujon näköiset,mutta? selkeät.Voisi sanoa että B-elokuvat ovat historiaa.Tekstiä niistä löytyy yhtä paljon kuin jostain historian aiheesta.Siihen tulee osio sisäpiiri huumorista ja elokuvien tekovaiheesta,hauskanpidosta jonka ansiosta elokuvat ovat syntyneet.Budjetin pienuudesta ja
        keinoista joilla leffaa on yleensä voitu tehdä kun käytössä on ollut nollabudjetti.

        ps:Elokuvat_A:asta eteenpäin.


    • samijokinenmarkonkaveri

      onko titanic leffa

      • the_Teenage Zombie

        Titanic on luokiteltu valtavirta elokuvaksi ja suuren studion tekemä.Tehosteiltaan kallis ja enimmäkseen rakennettu tehosteiden,romanssin varaan.
        Sillähän on tähdätty suureen suosioon ja siinä on mukana tunnettuja menestyneitä näyttelijöitä.James Cameron on sen takana eli median ja suosionsa mukaan se ei ol B-luokan elokuva mutta? jotkut voivat pitää
        sitä sellaisena ja sen tarkoitus ei ole mennä huonon maun puolelle.Titanic ei siis ole B-tason elokuva.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      71
      3644
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      53
      3306
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      70
      2682
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1348
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      304
      1278
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      16
      1189
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      106
      1064
    8. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1026
    9. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      43
      1018
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      80
      991
    Aihe