Jos huhut, jotka tällä palstalla Oksmanin eroamisesta pitävät paikkansa, on se suuri askel Perussuomalaisuudelle Helsingissä. Vielä kun Välikangas tajuaa, että Perussuomalaisten Helsingin Piirillä ei ollut kovinkaan kummoista kosketusta tavallisiin ( Pieniin ) ihmisiin pääkaupunkiseudulla ennen KPS: n mukaantuloa toimintaan, on se jo aimo harppaus. Piirin kannattaisi keskittyä hieromaan sovintoa jäljellejääneiden KPS: n aktiivien kanssa, ja lopettaa turha uho. Tästä esimerkkinä Välikankaan lapsellinen kyykytyksen yritys KPS:n puheenjohtaja Johanna Rossia kohtaan.
Paljon on Helsingissä jo tunaroiden menetetty, eikä vahinkoa ehkä saa korjatuksi, tarvitaan radikaaleja toimenpiteitä asioiden korjaamiseksi.
Piirin kevätkokouksessa koko piirihallitus uusiksi, ja kunnallisvaalityö kunnolla käyntiin.
Seuraan tilannetta....
Paljon on Helsingissä jo tunaroiden menetetty, eikä vahinkoa ehkä saa korjatuksi, tarvitaan radikaaleja toimenpiteitä asioiden korjaamiseksi.
Piirin kevätkokouksessa koko piirihallitus uusiksi, ja kunnallisvaalityö kunnolla käyntiin.
Seuraan tilannetta....
Vastaukset 15
Vanhimmat
kysytty mielipidettä? Sinun seurailusi on yhtä tyhjän kanssa sillä sinulla ei ole sijaa missään muodossa ei piirissä, ei puolueessa, ei missään.
Treenaile sinä vaan eturauhastasi kuten lekuri määräsi, ehkä sinuun muodostuu siten edes hieman ryhtiä.
Täältä etäämmältäkin katsottuna: Aivan,kuin se koko ns.Hesan kopla ei kuuluisi koko puolueeseen...
palstalta kun viimeinkin luultiin että päästiin turhan jauhajista.Kuten Käde ja Pietu....
miksei uimis voisi heittää mielipiteitään?
Saako persulikka sanoa mielipiteensä?
Onko puolueessa tilaa ajattelijoille?
on hautausmaansa ja hautausmaalla liikutaan hiljaa.
Persulikat persiiseen?!?!
Ehkä ne syrjäytyneet löytyvät muualta
eriasia on kuka asettuu lähimmäistään auttamaan.
Jäsenmaksuni maksanut Helsingin piirin jäsen. Odotan kutsua kevätkokoukseen, ja hartaasti....
on ollut nähtävissä sinun sähköpostisi jossa ilmoitat erostasi helsingin piiristä. Tuo sähköposti on virallisesti hyväksyttävä eroilmoitus joten jos piiri topimii kuten pitää, niin se on tai hyväksyy irtisanoutumisesi, ja sinulle ei kutsua tule. varsinkin sinun piiriä vahingoittavan toimintasi johdosta, sinut on syytä vieroittaa kauas asioita sotkemasta.
Elisa Kotiposti
[email protected]
Tänään on keskiviikko 23.1.2008
Ohjeet | Asetukset | Oma Elisa | Kirjaudu ulos
* Sähköposti
* Osoitekirja
* Sanakirja
* Numerohaku
* Kalenteri
* SMS- ja MMS-viestit
* Muistilistat
* Verkkolevy
* Kuvagalleria
| | | | | Siirrä kansioon
Edellinen Seuraava
Re: Keskustelu
Lähettäjä: [email protected]
Vastaanottaja: Arto Välikangas , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected]
Kopio: [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected]
Päiväys: 27.11.2007 9:49:03
Aihe: Re: Keskustelu
Liitteet:
Helsingin piirihallituksen toiminta Arto Välikankaan johdolla, on persoonaani kohtaan sen verran vihamielistä, että katson etten voi jatkaa enään toimintaani Perussuomalaisessa puolueessa. Puoluehallituksen mukaan Helsingin piirin puheenjohtaja nauttii puoluehallituksen täyttä luottamusta. Minun luottamustani se ei nauti, joten siksi näin. Myös vaimoni Kirsi Haapanen eroaa KPS: n hallituksesta ja puolueesta.
t. Petri Haapanen
Arto Välikangas kirjoitti:
Piirihallitus on tänään käsitellyt oheista viestiäsi.
Kuten olen yhdistyksellenne jo aiemmin ilmoittanut, piiri on ollut yhteydessä puolueeseen ja puoluesihteeri Sandvik on lupautunut välittämään piirin ja Kontulan välillä, kun kiireiltään ehtii. Tämä tulee tapahtumaan joskus itsenäisyyspäivän jälkeen. Tämä tarkoittaa piirihallituksen ja Kontulan edustajien tapaamista Ossi Sandvikin johdolla. Piirihallituksen erottamiskyselyn poistaminen on hyvä, joskin varsin pieni alku. Kuten olen aiemmassa viestissä todennut, Kontulan sivut edustavat monilta muiltakin osin avointa hyökkäystä piiriä vastaan ja ovat siten omiaan vahingoittamaan puolueen asiaa. Edelleen viestistäsi puuttuu selvitys valtuutuksestasi eli kirjoitatko Kontulan perussuomalaiset ry:n nimissä vai omissa nimissäsi? Yhdistyksen ensisijaiset yhteyshenkilöt ovat sen puheenjohtaja ja sihteeri.
Arto Välikangas
puheenjohtaja
Helsingin Perussuomalaiset ry
[email protected] wrote:
> Moi Arto! Olisikohan aika jo istua saman pöydän ääreen, esim. > puoluetoimistolla, ja selvittää erimielisyydet. Puolueen etu on > kaikessa varmastikin kaikille meille tärkeintä. Uskon että pääsemme > yhteisymmärrykseen. Soittele, jos sopiva päivä löytyy.
> Yst. terveisin Petri
> PS: Lienet huomannut, että poistin sivuiltamme piirihallituskyselyn?
> http://www.kps.fi/
>
Hae sähköposteista
Haun tarkennukset
Etsi tietoja vain Lähettäjä-, Vastaanottaja- ja Aihe-kentistä (nopeampi haku)
Etsi tietoja koko viestistä
Erottele isot ja pienet kirjaimet
Valitse kansiot, joista tietoja etsitään Saapuneet
Lähetetyt
Roskakori
Luonnokset
Etsi tietoja kaikista kansioista
*
* Tarkennettu haku
Kansiot
* fldr Saapuneet
* fldr Lähetetyt
* fldr Roskakori
* fldr Luonnokset
Hallinnoi kansioita
Omat kansiot
Lisää kansio
(c) 2008 Elisa Oyj
Onko oikolukutaidossasi jotain vikaa?
Viestissä ilmoitan selvästi eroavani puolueesta ja KPS: n hallituksesta, EN HELSINGIN PIIRISTÄ.
ola tuplaten tai jopa triplaten, joten älä selitä.
Sinä olet pelkkä rauniokasa ja idiootti, et mitään muuta. Politiikan teosta tai yhteistyö kyvystä sinulla ei ole mitään käsitystä eikä kykyä.
ja voimakkain ja seuraan kevään tilannetta josko AA-piiri huolisi minut takaisin. Olen pienen ihmisen perikuva. http://img-nex.theonering.net/images/centrum_gollum.jpg
ei hesa toimi ilman uimista
Eivät nämä helsinkiläiset nyt niin mitättömiä ole. Ettei vain kirjoittaja tässä projisoisi omaa itseään näihin ihmisiin.