Millasissa ammateissa ootte,hellyys tärkeää? Rohkeita ja silti ujoja, toisinajattelijoita, millainen kumppani(horoskooppi) ym, ym.
veskari(n) ja nouseva rapu,(kuu veskarissa)
8
808
Vastaukset
- -----
Olen saman merkin ja saman nousevan merkin jakava nainen kanssasi. En vielä ole työelämässä, vaan opiskelen, mutta ensihoitajan työt kiinnostavat eli tietynlainen rohkeus ja hellyys muita ihmisiä kohtaan.
Luonteeltani olen rohkea kun olen, ujon taas kun olen, elikkä en mitenkään koko ajan jotain luonteenlaatua. Rohkein pystyn olemaan kaveriporukassa. Ujo taas uusien ihmisten ja tilanteiden kanssa. :/
Toisinajattelija- juu kyllä jossain määrin. Joskus tuntuu, että ymmärrän tämän elämän paremmin kuin toiset, mutta toisaalta teen kaikista hölmöimpiä ratkaisuja. Teen ratkaisuni sen perusteella, mikä tuntuu silloin hyvältä- stressaan päätöksinäni sitten joskus..
Kumppania minulla ei ole, mutta olen ollut pitkään ihastunut kauriiseen, vaikka tiedän periaatteessa, ettei kauris ole parhain kumppani minulle.- kuulla....
...että muitakin löytyy. Itse olen käynyt paljon kouluja, monta ammattia ja nyt taas on uudet tuulet puhaltamassa. Hoitoalalle tähtään. Eli olen vaihtanut ammattia ja kumppania jos ei ole oikealta tuntunut rohkeasti. Raskasta on toisaalta ollut, mutta todella rikas elämä. En voisi kuvitella jääväni kitumaan mihinkään epätyydyttävään työhön vain rahan takia tai parisuhteeseen vain turvallisuuden takia. Itse olen aika ujo esim. ruokailutilanteissa tai esitelmien pidossa, mutta muuten rohkea. Uskallan sanoa mielipiteeni rohkeasti ja tästä on kyllä ollut haittaakin...
Pidän lapsista, niitä on minulla kolme. Myös lemmikkejä löytyy. Lenkkeilen metsissä paljon, ulkoilma on minulle tosi tärkeää. Ystäviä en tarvitse kuin muutaman tosi hyvän.
- samat merkit
Minäkin olen samaa kuin kaksi edellistä.
En ole työelämässä, mutta pyrin opiskelemaan kirjallisuustiedettä.
Tähän aikaan syntyneillä on taipumusta päihdeongelmiin ( mielenterveysongelmiin) , minullakin.
En seurustele, kusen yleensä kaikki romantiikkaan liittyvät asiat. Toisinajattelijaksi voin kai kutsua itseäni, sillä kannatan radikaalia eläinoikeusliikettä ja olen poliittisilta näkemyksiltäni vasemmalla.
Hellyys olisi tärkeää minulle. Luonteeltani olen juuri ujonrohkea.- ap.kysyjä....
mitä tarkoiti tolla "kusen romantiikkaan liittyvät asiat" ....entäpä millainen on radikaali eläinoikeusliike? Minulla ei ole päihdeongelmaa, nautin viiniä ja humallun kerran viikossa tai parissa ja ongelma se voi olla muille ahdasmielisille muttei minulle. Herkkä olen ja mielialalääkitys meneillään, mutta aiheesta. Olen kovia kokenut, itse sellaiseen sekasotku tilanteeseen ehointahoin ja tiedostaen mennyt, mutta taas selviän kaikesta, osaan hakea apua ja kohta kaikki on toisin ja paremmin minulla ja lapsillani.En tiedä onko minulla joku hinku tavallaan etsiä vaikeuksia ja vaikeita tilanteita ja pyrkiä sitten selviämään niistä ja näyttämään muillekin että tällaisestakin voi selvitä tai näinkin voi elää!
- .....
ap.kysyjä.... kirjoitti:
mitä tarkoiti tolla "kusen romantiikkaan liittyvät asiat" ....entäpä millainen on radikaali eläinoikeusliike? Minulla ei ole päihdeongelmaa, nautin viiniä ja humallun kerran viikossa tai parissa ja ongelma se voi olla muille ahdasmielisille muttei minulle. Herkkä olen ja mielialalääkitys meneillään, mutta aiheesta. Olen kovia kokenut, itse sellaiseen sekasotku tilanteeseen ehointahoin ja tiedostaen mennyt, mutta taas selviän kaikesta, osaan hakea apua ja kohta kaikki on toisin ja paremmin minulla ja lapsillani.En tiedä onko minulla joku hinku tavallaan etsiä vaikeuksia ja vaikeita tilanteita ja pyrkiä sitten selviämään niistä ja näyttämään muillekin että tällaisestakin voi selvitä tai näinkin voi elää!
kusen romantiikkaan liittyvät asiat = ihastusteni kanssa olen aina joko a) yrittänyt liikaa ja säikäyttänyt kohteen pois tai b) ollut liian viileä ja etäinen, kun en ole osannut näyttää tunteitani.
Seksi ja jo pelkästään halaileminen tuntuu jotenkin hankalalta ja ahdistavalta, mikä saa monet ottamaan asian henkilökohtaisesti, vaikka vika onkin minussa.
Minustakin tuntuu välillä, että etsimmällä etsin vaikeuksia ja ongelmia itselleni. Kuitenkin niistä selviäminen tuntuu mahdottoman hyvältä!
Hyvää keväänjatkoa Sinulle! - ....
..... kirjoitti:
kusen romantiikkaan liittyvät asiat = ihastusteni kanssa olen aina joko a) yrittänyt liikaa ja säikäyttänyt kohteen pois tai b) ollut liian viileä ja etäinen, kun en ole osannut näyttää tunteitani.
Seksi ja jo pelkästään halaileminen tuntuu jotenkin hankalalta ja ahdistavalta, mikä saa monet ottamaan asian henkilökohtaisesti, vaikka vika onkin minussa.
Minustakin tuntuu välillä, että etsimmällä etsin vaikeuksia ja ongelmia itselleni. Kuitenkin niistä selviäminen tuntuu mahdottoman hyvältä!
Hyvää keväänjatkoa Sinulle!radikaali eläoinoikeusliike = animal liberation front. Uskon siis mm. minkkien vapauttamiseen häkeistä, vaikka laittomin keinoin.
Itsellänikin muuten mielialalääkitys päällä! Oliskohan se meidänkaltaisille merkeille sitten ihan tyypillinenkin piire? - Huhu
.... kirjoitti:
radikaali eläoinoikeusliike = animal liberation front. Uskon siis mm. minkkien vapauttamiseen häkeistä, vaikka laittomin keinoin.
Itsellänikin muuten mielialalääkitys päällä! Oliskohan se meidänkaltaisille merkeille sitten ihan tyypillinenkin piire?Hei.Oletko ymmärtänyt mikä peto se on luonossa? Et kun tätä mieltä olet.Eli jos et tiedä että se tappa vesilinnut sun muut eläimet,niin täytyy sanoa että olet tosi tietämätön! Ainut mistä olet oikeassa on että eläimiä ei pidä pitää häkeissä..Mutta minkkihän ei kuulu suomen luontoon jos hiukan asioista tiedät.Tämä asia on väärällä palstalla mutta kun itse tässä esität.
- kyllähän minä
Huhu kirjoitti:
Hei.Oletko ymmärtänyt mikä peto se on luonossa? Et kun tätä mieltä olet.Eli jos et tiedä että se tappa vesilinnut sun muut eläimet,niin täytyy sanoa että olet tosi tietämätön! Ainut mistä olet oikeassa on että eläimiä ei pidä pitää häkeissä..Mutta minkkihän ei kuulu suomen luontoon jos hiukan asioista tiedät.Tämä asia on väärällä palstalla mutta kun itse tässä esität.
asioiden molemmat puolet tunnen erittäin hyvin ja itsekin vastustin kiihkeästi ja pitkään "vapauttamista", kunnes aloin ymmärtää kokonaisuuden ja suhteuttaa asiat. Enempää en ala kiistellä asiasta, koska palsta tosiaan on väärä, eikä mua oikeastaan edes kiinnosta kirjoitella niin räjähdysalttiista asiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,714215Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152674Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242307Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1072176Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072123Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6031924MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673