pikkuhiljaa ihan sanattomaksi nykynuorison järjenjuoksu..
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200801267155709_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200801267155709_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
olivat varmaan helsingistä asti tulleet seivästämään varkauteen ylikulkusillalta rekan. on ne stadilaiset niin hirveätä porukkaa, ei ne meidän pikku varkauslaiset pennut mitään koskaan tee, kullannuput.
vetää sanattomaksi pikkuhiljaa
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200801267155480_uu.shtml
tää liittyy tähän millään tavalla?? Oliko kuski tahallaan löysännyt pyörän pultit ennen lähtöä.. Kun nää klopit oli ihan nähny vaivaa tämän jutun eteen.....
Methän ruuvailemma aikamme kuluksi pultheja löysemmälle ku ovat liian kirheellä.
Irtoaminen on lähinnä vanhempien rumpujarrullisten vehkeiden ongelma. Näissä rengas ja jarrurumpu paketti kiinnittyy yhdellä isolla mutterilla akseliin. Mutterin löystymistä on melkein mahdoton todeta tien päällä.
On tietenkin mahdollista että pyörän mutterit löystyy mutta sen yleensä huomaa aikaisemmin jos kehtaa katella renkaat läpi aina silloin tällöin.
missäpäin ajelet nii osaan kiertää kaukaa...
Jos rengas irtoaa niin sen kyllä huomaa. Kyse on varmasti ollut renkaitten pinnoista.
Eihän nykyajan kersoilla edes ole järkeä ja mistä sitä niille olis edes tullutkaan.
Kyllä pitäs virkakunnan antaa tuollaisille idiooteille niin keppiä pitkin selkään että muistaisivat kersat tekosensa vielä 10 vuodenkin kulutua.
olla sen verran lukutaitoisia että pääsevät täältä 24 palstalta lukemaan vanhempiensa kirjoituksia kuinka vaarallisia rekat ovat.
Sitten tietysti vihollinen kuuluu seivästää.
Jos rekat jyrää päälle 40km/h alueella eikä huomioi suojateitä ollenkaan. Monesti tuntuvat menevän isomman oikeudella ajatellen että kyllä ne hyppää pois alta.
täällä syyllistetään rekkoja.. Monestikko on sinun päälle rekat jyrännyt? Miten tämä liittyy siihen asiaan, mitä nämä koltiaiset tekivät? Miten rekka jyrää yli jos toiset ovat ylikulkusillalla?