Poriin uusi iso kirppis??

Keskuskartanoon on huhujen mukaan tulossa iso kirppis, onko kellään tietoa, että koska avataan? Tätä onkin odotettu! Kukahan mahtaa kirppiksen pistää pystyyn, joku vanha tuttu yrittäjä vai uusi tulokas? Toivottavasti viikkovuokra tulee olemaan edullinen..
3397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

toi9vottavasti laittaisi hieman edullisemman kun 15 € siinä saa aika paljon myydä tavaraa että tuonkin saa kokoon, muuta silti että paikka ei kutistuisi sen kustannuksella. Kanuunakirppiksellä multa varastettiin aivan hirmuisesti tavaraa vuoden aikana kun siellä olin se paikka tuli ainakin kalliiksi ei missään varastettu niinpaljon tavaraa. että toivottavasti valvonta toimii tässä uudessa myöskin

Äänestä

Ainoa kirppis tässä keskustassa on nyt tuo Alkon vieressä oleva, eikä siinä sinänsä mitään vikaa ole, harmittaa vaan kun ei ole oikein vaihtoehtoja.

Käyn paljon kirppiksillä etsimässä nukkekotiin sopivaa tai muokattavaa kamaa, kaikki pikkutilpehööri kiinnostaa.

Äänestä
  • Ja paljon olen löytänytkin, vaikka en kovin usein nykyään kiertele. Uusi kirppis????! Mielenkiintoista, en ole kuullutkaan! Ja hyvä, että tulisi keskustaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uteliaskirppu kirjoitti:

Keskuskartanoon on huhujen mukaan tulossa iso kirppis, onko kellään tietoa, että koska avataan? Tätä onkin odotettu! Kukahan mahtaa kirppiksen pistää pystyyn, joku vanha tuttu yrittäjä vai uusi tulokas? Toivottavasti viikkovuokra tulee olemaan edullinen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu