Onkos tyyppi politiikassa Kotkassa enään? Saiko mitään aikaan vai oliko vaan demareiden hännystelijä?
Missä vihreä V. ?
hiljaista ollut
6341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
EI tarvi kotkassa poliitiikkaa, asjat hyvin,ei toisin poliitikkojen mielestä.mitä teiltä puuttuu elämästä.Rakkautta ja lämpöä vain..rahaa ja työtä kaikilla on.Odotin pitkän illan turhaksi tiesin sen..niin mitä puuttuu sun elämästä?oisko rakkaus ja välittäminen.......ei viereät tuu kun itsensä esiintuonti ei kuulu tälle palstalle..tän palstan suurin käyttäjä ryhmä on eläkeläiset yli 60 vuotiaa
Sen mitä minä olen seurannut, niin on tuntunut olevan varsin aktiivinen. Pyrkinyt vaikuttamaan valittamisen sijaan. Ei vain pidä melua itsestään ja tekemisistään. Olen ollut tyytyväinen ja saanut vastinetta antamalleni äänelle.
Kannattaa lukea tämän palstan sijaan pöytäkirjoja. Ainakin uuden lastenlautakunnan eka kokouksen muista asioista löytyi tällainen eli ei mies ihan hiljaiseloa ole viettänyt.
Jäsen Sami Virtanen totesi, että Kotkan nuorisoyhdistyksille jakamat avustukset ovat kovin pieniä. Hän toivoi, että lautakunnalle tehdään selvitys siitä, minkä suuruisia Kotkan nuorisoyhdistysavustukset ovat suhteessa ver-tailukaupunkien vastaaviin avustuksiin.
Päätös: Lasten ja nuorten palveluiden lautakunta päätti velvoittaa nuorisotoimenjohtaja Helena Kempaksen tekemään selvityksen Kotkan nuorisoyhdistysavustusten suuruudesta vertailukaupunkeihin nähden.
mikä pyrkyri, salmisen aatetoveri oikeesti!
pyrkii vaikuttamaan asioihin ja tässä kaupungissa se ei ole mahdollista ilman, että neuvottelee asioista demareiden kanssa.
eipähän ainakaan eilen hännystellyt Ruonalan kaavan kanssa