Sun iällä ja sukupuolella ei väliä. Ite olen 25 vuotias. [email protected]
Yksinäisiä Turussa
Löytyykö?
161102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Haluaisitko kertoo yhtään lisää itsestäsi?
Täällä myös yksi.
Jos meitä on useampikin, niin mitäs jos järjestettäisiin tapaaminen? Turun yksinäiset. =)
En tiedä, onko ko yhdistys vielä hengissä, mutta se on ollut olemassa jo kauan sitten. Ilmoitteli TS:ssä ja yhdistyksen logo oli apilanlehti.
Miksi olette yksinäisiä? Kertokaa jotakin itsestänne.
Mä oon 23-vuotias. Mulla on avomies, mutta ei oikeen muita ystäviä. Mun miehen kaverit tuntuu jotenkin etäisiltä, eikä me niiden kanssa hirveen usein ollakaan. Olen asunut yli 4 vuotta Turussa, mutta en oikeen oo saanut hankituksi ystäviä. Nyt olen masentunut, eikä ylipirteiden iloisten suorittajien seura kauheesti kiinnosta. Pitäis varmaan hankkiutua johonkin vertaistukiryhmään..
yksinäisiä siis :) itse muutin vasta syksyllä tänne ja nyt olen opiskellut avoimessa yliopistossa. Enpä täältä juuri ketään tunne, joten lisäseura ei koskaan olis tietenkään pahitteeks. :) et täällä ois yks osaanottaja lisää! :))
Jotenkin vaan tuntuu, että on niin erilainen omissa vanhoissa kaveriporukoissaan, on jo pitkään kaivannut läheisempiä, enemmän oman kaltaisia ystäviä... Aina sellainen irrallinen olo. Olen 21-v tyttö.
Tuntuu, että kyllähän jossain täytyy olla se, joka taas sitten kaipaa juuri mua =) Kun niin moni vaikuttaa olevan yksin... olen ajatellut, että on tyhmää, jos ei löydetä toisiamme, vaikka sitten täältä. Pakko alkaa ainakin hakea.
Joskus bussissa tulee aina katseltua, että onkohan tuokin yksinäinen. Mutta sitä on niin vaikeaa tietää päältäpäin.
Olisi kiva, jos tosiaan tätä kautta löydettäis toisemme.
Tässä on vaan yksi ongelma. Teihin muihin on vähän vaikeaa ottaa yhteyttä, kun ei ole yhteystietoja. Sähköpostiosoitetta ;)
No joo, mä laitan omani tähän, jos joku haluaa tutustua tässä keskustan lähellä asuvaan miekkoseen.
ew2911 (@) kolumbus.fi
Kaikki tietty yhteen ja sulkeet pois :)
Niinhän se menee.. kaikki haluais tutustua, mutta ei sitten kuitenkaan anna sähköpostiosoitettaan, eikä tee mitään asian eteen. :D
Mitäs ikäluokkaa sinä olet?
Minullekin saa kirjoitella. Olen 21-vuotias tyttö, muutin Turkuun opiskelemaan viime syksynä, enkä vieläkään tunne täältä oikein ketään, kun en ole mikään bilehile, ja oon melko ujo tutustumaan ihmisiin.
[email protected]
On muuten "hienoa", et meitä yksinäisiä on näin paljon :D toivottavasti ei olla yksinäisiä kauaa. :) mitäs mieltä ootte, kannattaisko nähä joskus isommalla porukalla? Sillon ainakin kaikki vois ujostella yhdessä. :D
mun mielestä tämä ei ole paha idea, mun kanssa ainakin voi olla aluksi vaikeeta kun en avaudu kovin helposti...=) Hassua, minä kyllä olen bilehile ja silti olen usein yksinäinen...
Reippasti vain toimeen, nuoret yksinäsiset ja vähän vanhemmatkin.
Oisko sulla e-mailia? Ja kaikki muutkin myös! :)) Mulle voi myös kirjotella: [email protected]
Tuossahan se on hyvin kiteytetty, miten niitä kavereita saa. :)
Seurakunnan sinkuilla on kulttuurikahvila uudessa Ruotsalaisessa seurakuntatalossa lauantaina 23.2. klo 18. Silloin katsellaan vanhoja Turku-kuvia vuosikymmenten ajalta ja juodaan kahvit. Ei maksa mitään. Sinne vaan treffit ja siitä sitten muualle istumaan.