Naisen perse NYPD Bluesissa toi

miljoonasakot.

"FCC vetoaa lain kohtaan, joka kieltää säädyttömän sisällön näyttäminen televisiossa muulloin kuin yöllä 22 ja 06 välisenä aikana.

– Mielestämme kyseinen ohjelma on määritelmän tarkoittamaa säädytöntä materiaalia, koska se esittää seksuaalisia elimiä ja erittäviä elimiä – nimittäin aikuisen naisen takamusta, FCC päätöksessä sanotaan.

– Vaikka ABC väittää, vetoamatta mihinkään asiantuntijaan, ettei takamus ole seksuaalinen elin, me torjumme tämän väitteen, joka on vastoin sekä lakia että tervettä järkeä.

Kyseinen NYPD Bluen jakso lähetettiin 25. helmikuuta 2003. Siinä nuori poika yllättää suihkuun valmistautuvan alastoman naisen".

http://www.itviikko.fi/page.php?page_id=46&news_id=20082717&rss=8

Ihailen jenkkien kaksoismoralismia !

7

463

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juutuubesta
      • Tuosta olisi

        pitänyt langettaa hiippaaja pojan näyttämisestä 6,43 miljoonan dollarin sakot. Nainenhan järkyttyi tilanteesta kuoliaaksi.


      • katsottavaa
        Tuosta olisi kirjoitti:

        pitänyt langettaa hiippaaja pojan näyttämisestä 6,43 miljoonan dollarin sakot. Nainenhan järkyttyi tilanteesta kuoliaaksi.

        Mihin tämä maailma onkaan menossa? Alastomana suihkussa!.Jos Jumala olisi tarkoittanut että ihmiset juoksentelevat alastomina,he myöskin syntyisivät alastomina.


    • Ollos huoleton

      Niin... elämme aikaa, jona takapuolen näyttäminen on säädytöntä, mutta murhaaminen viihteenä on ihan OK.

    • Sulewi

      Näkemättä ko. jaksoa toivoisin ainakin sakot tuoneen takamuksen olleen selluinen "kivisäkki"peffa, sen näyttämisestä sietäisikin saada sakot.

      Jokin mallinmitoissa olevan pyllerö tietysti olisi aina kiva nähdä :)

    • Pitää oikein ihailla jenkkien sairasta mielikuvitusta nähdä seksiä tuossakin pätkässä.

      Onkohan tahaton sattuma, että nainen näyttelee perin pohjin järkyttynyttä. Olisihan sentään ollut paljon normaalimpaa löytää vaikka joku ammuttu, puukotettu ja hukutettu ammeesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      38
      3672
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      28
      3232
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      69
      2878
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      91
      2720
    5. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1748
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      81
      1699
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      22
      1518
    8. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      28
      1507
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      28
      1478
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1474
    Aihe