Carisma -97 takaluukku jumissa

Vaimon -97 Carisman peräluukku jämähti ikilukkoon lauantaina. Jäässä ei ole - auto ollut lämpimässä tallissa pari päivää. Keskuslukitus toimii autossa kaikenkaikkiaan kehnosti mutta nyt luukku ei aukea edes avaimella.

Vinkkejä?
3606
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Peräluukun jumit ovat Mitsun sukuvika. Eikä korjaannu öljyillä. Kokemusta on.

Äänestä
  • Milläs olet availlut - Fiskarsin sorkkarauta on jo haettu varastosta

    Äänestä

  • Vaimon Mitsu kirjoitti:

    Milläs olet availlut - Fiskarsin sorkkarauta on jo haettu varastosta

    Konttiperä on hankala. Pajerossa pystyi avaamaan sisäkahvasta, farkkulanskun peräluukun lukko jummasi vain avainkäännön osalta, sähkölukko onneksi toimi. Neuvoa en pysty antamaan, vaan eivätpä tuohon pystyneet alan huoltomiehetkään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaimon mitsu kirjoitti:

Vaimon -97 Carisman peräluukku jämähti ikilukkoon lauantaina. Jäässä ei ole - auto ollut lämpimässä tallissa pari päivää. Keskuslukitus toimii autossa kaikenkaikkiaan kehnosti mutta nyt luukku ei aukea edes avaimella.

Vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu