Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Pakko myöntää että

Olen viettänyt aikaa yhdessä miehen kanssa jo hyvän tovin. Hän on sängyssä taitava ja erittäin huomaavainen ja kaikkea..ollaan koitettu ihan kaikkea. Suuseksi, yhdyntä, sormet, lelut...enkä vaan saa orgasmia. Tuntuu hyvältä, mutta ei niin hyvältä, että saisin. Osaksi on kyse siitä, että harrastan seksiä orgasmihakuisesti. Odotan sitä ja keskityn siihen niin paljon, ettei se tule ikinä. En osaa vapautua!

Itse saan sormiani käyttäen orgasmin aina eikä se yleensä vie pitkää aikaa, mutta miehen läsnäollessa en vain saa. Miltäköhän miehestä moinen tuntuu...

Paineet pahentaa vaan asiaa. Pelkään, että tää vielä hajottaa meidät, koska tiedän, että tää häiritsee meitä molempia. Tänään musta tuntuu ekan kerran toivottomalta ja oikeesti surulliselta asian takia. Pelkään, että tää ongelma ei ratkea tän miehen kanssa ikinä ja se hajottaa mut.

Olisiko nyt jotain vielä mitä joku keksisi tilanteen ratkaisemiseksi??
51442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Se on ainoa mitä oikeastaan voin sanoa. Eikä mies saa missään nimessä siitä ottaa itseensä. Ongelmasi on kuitenkin varsin yleinen. Mitä jos antaisit itse orkut ensin itsellesi, ja sen jälkeen yrittäisitte yhdessä..? Kokeilemisen arvoinen keino...

Tiedättekö molemmat mikä naisesta tuntuu hyvältä? Missä sijaitseva g-pisteet jne...? Kannattaa kokeilla kaikkea mahdollista, voitte yllättyä ihan oikeasti molemmat! Liukkariakin kannattaa ilman muuta kokeilla.

Mutta ihan ensin täytyy tosiaan saada ajatukset päästäsi tasaantumaan. Ymmärtäisit nauttia seksistä seksinä, eikä vain keinona päästä orkkuihin. Jos mies tietää kuinka paljon asia mieltäsi painaa, se varmasti tuntuu pahalta. Mikäli on kyse miehen taidoista, vaaditaan vaiin harjoittelua, harjoittelua ja harjoittelua. Hieman taitamaton eksäni luki jopa seksioppaita, ja täten tuotti sen suurimman nautinnon.

Onnea yrityksille, ja kärsivällisyyttä molemmille. Nauti.

Äänestä
  • vastauksesta, näin se täytyy miehenkin kanssa vielä puhua läpi.

    Mainitsit muuten liukkarista, mitä sillä voisi tehdä, tarkoitako klitoriksen hyväilyä?

    Äänestä

Ongelma voi tulla tunnepuolelta. En tiedä teistä mutta jos seksi ei suju tai ei kiihotu oikein mistään vika voi olla korvien välissä. Hemmotelkaa toisianne ja keksikää kaikenlaisia leikkejä kuten toivomuspäivät molemmille yksi toivomuspäivä viikossa. Voitte myös tehdä jonkun romanttisen retken.
Nämä neuvot tulevat omasta kokemuksesta se oli todella ihanaa mutta se tyyppi ei halunnut sitoutua kun ehdotin kihloja. Onneksi olen löytänyt uuden. Joka tekee melkein mitä haluan vaikka ei ole toivomuspäivä.

Äänestä

Hei, Mulla oli aikoinaan sama ongelma ja tosiaan aina seksin aikana oli kauhee orgasmin haku päällä ja sit taas pettymys kun sitä ei saanu!!! Sit yks päivä kyllästyin totaalisesti tohon tilanteeseen ja päätin et en enää ees haluu orkkuu en ees sooloillen.. heitin koko seksin jäähylle vähäks aikaa.
Kun seuraavan kerran harrastin seksii päätin et mies on se joka vikisee.. ja teen kaikeni et se sekoo nautinnosta. No mä tein tosiaan kaikkeni.. mies ei saanu edes koskee muhun eikä tehä mitään .. mä määräsin ja se nautti. Ettekä arvaa kuin tuskalisen nautinnollista se mulle oli, joka kerta ku mies voihkaisi nautinnosta niin mun paikat kihelmöi ja lopuks kun otin suihin sain orkun itsekkin ilman minkään laista kosketusta. Nyt saan yhdynnässäkin kunhan saan olla se joka määrää. Joten kummallisuutensa kullakin, ne kai pitää vaan löytää!
Tsemmpiä sulle, kyllä se oma juttu löytyy kun sitä vähiten oottaa!

Äänestä

Mä sain ekan orkkuni miehen kanssa hiukan yli 30-vuotiaana. Mitään sen erityisempää ei tehty, se vaan tuli. Seksiä olen harrastanut kuitenkin 17-vuotiaasta, hyvää ja nautinnollista, mutta ilman orgasmia. Omin käsinkin olin siinä onnistunut jo ennen seksin aloittamista.

Orgasmihakuisuus oli jossain kohtaa munkin ongelmani. Auttoi, kun onnistuin lopettamaan yrittämisen ja ylitpäätään lakkasin ajatelemasta, miten ja millainen mun pitäisi olla.

Jos itse neuvoisin itseäni jälkeenpäin, osaisin kai sanoa vain, että anna aikaa, älä huolestu - keskity siihen, miltä nyt tuntuu ja miltä miehestä nyt tuntuu. Nautinto tarttuu :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toivokin menee kirjoitti:

Olen viettänyt aikaa yhdessä miehen kanssa jo hyvän tovin. Hän on sängyssä taitava ja erittäin huomaavainen ja kaikkea..ollaan koitettu ihan kaikkea. Suuseksi, yhdyntä, sormet, lelut...enkä vaan saa orgasmia. Tuntuu hyvältä, mutta ei niin hyvältä, että saisin. Osaksi on kyse siitä, että harrastan seksiä orgasmihakuisesti. Odotan sitä ja keskityn siihen niin paljon, ettei se tule ikinä. En osaa vapautua!

Itse saan sormiani käyttäen orgasmin aina eikä se yleensä vie pitkää aikaa, mutta miehen läsnäollessa en vain saa. Miltäköhän miehestä moinen tuntuu...

Paineet pahentaa vaan asiaa. Pelkään, että tää vielä hajottaa meidät, koska tiedän, että tää häiritsee meitä molempia. Tänään musta tuntuu ekan kerran toivottomalta ja oikeesti surulliselta asian takia. Pelkään, että tää ongelma ei ratkea tän miehen kanssa ikinä ja se hajottaa mut.

Olisiko nyt jotain vielä mitä joku keksisi tilanteen ratkaisemiseksi??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu