2010 alusta, joka lasketaan auton painon mukaan, eli onko jollain tietoa paljonko se tulee olemaan ?
Kysymys Trans Sportin
päästömaksusta
61114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
tietää auton kokonaispainon ja osaa lukea/kirjoittaa niin ei pitäis olla pahahomma selvittää maksun suuruutta.
???
pyysit,jos olisit ilmoittanut kyseisen vehkeen painon olisi joku jopa voinut sinulle sen käyttöveron määrän kertoa.noita trans sportteja kun kovasti eri painoisia olemassa.
ja meidän muidenko pitäisi osta arvata millaisesta trans sportista mahdat kysellä.millä koneella,etu-vai neliveto,vuosimalli, ym. varusteet,ne kun sattuu kaikki vaikuttamaan auton kokonaispainoon.joten eiköhän se käyttömaksu sitten tässä sinun tapauksessa ole jotain alle 500 euroa vuodessa.että silleen.
kommenttisi, mitkä eivät johda mihinkään !
Mene vaikka "autokouluun" tai vaikka peruskouluun, niin opit kirjoittamaan oikein !
Trans Sportista, niin sen kokonaispaino 3.4 litran koneella on jotain 2400 kg, mutta maksusta en osaa sanoa, niin ja kyllä täällä näköjään näitä älykääpiöitä on taas vastailemassa, kun ei kumeilla ole muuta tekemistä, kun yrittää nokitella, nokitelkaa kättänne, jos ette muuta keksi !