käpypalmun hinta

Tietäisikö joku,minkä hintainen käpypalmu on?Maksavatko reilusti yli 10e?
tiedosta kiitollinen
3467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikö tullut mainoksia kotiin vähän aikaa sitten?
Alkaa L:llä.

Äänestä

Hei!
Meidän liikkeessä (suht edullinen puutarhamyymälä) käpypalmu jonka koko on noin 30cm korkea ja saman verran leveä maksaa 20€. Käpypalmut ovat yleensäottaen aina melko kalliita kasveja, sillä ne kasvavat todella hitaasti, eli niiden myyntikuntoon kasvatukseen menee monta vuotta, joten hinta on sen mukainen. Ja tietysti mitä isompi kasvi on, sitä hintavampi se on. "Halpahalleista" saattaa tosin joskus tehdä löytöjä, koska sinne ostetaan iso määrä halvemmalla.

Äänestä
  • käpypalmu oli alle 20 euroa... kokoa 50 senttiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sasq35 kirjoitti:

Tietäisikö joku,minkä hintainen käpypalmu on?Maksavatko reilusti yli 10e?
tiedosta kiitollinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu