Näkyy lopettaneen toimintansa, kuinkas nyt niin ja mistä kalastusluvat ensi kesänä?
Mikäs Koskibaarin vei?
Kala-Maija
181436
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
postista
kokoontuu, ai aiai, pittää niiden varmaan juopua
kotona.
KAUHEETA..eikö oo enään koskibaaria...Siurossa on ollut vuosisatoja paikka missä saa juhlia !
syynä täytyy olla plopalisaatio tai joku muu paskajuttu !
Koskibaari lähti omassa hiljasuudessaan ja lupia saa myös Siuron kukasta "keskustasta"
Aamen..valitettavaa!
Yhteiskunnan täytyisi ehdottomasti järjestää ihmisille kyyditys Ainoon ja Reinoon päivittäin.
Samaan tapaan kuin vanhuksille ja koululaisille !
... eli perskännejä ottamaan. Meneehän sinne bussi. Tulee sitten aamun eka vuorolla takaisin.
Koskibaari avataan taas kohta jotta ei syytä panikointiin. Edellinen omistaja pisti paarin kuulemma konkurssiin..
Sittenhän kaikki on hyvin!!
Mutta siä näky olevan edelleen myymässä se rillipäinen vanha juorukello ämmä jonka takia siä käymisen lopetinkin. Jos se sitä pitää nyt nii ei pysy enää mikää salassa meirän kylässä.
kiinteistön omistaja ei sitä vuokrasopimusta jatkanut vesivahingon takia. Se on nyt ihan sama jaaritella kun "ed päällikön" oma firma toimii edelleen ja avaa kaksi uutta baaria. Kiinteistön omistaja ja uusi vuokralainen vain "sumplivat" homman omaan pussiinsa kun ed vuokralainen sai homman toimimaan loistavasti Siurolaisten hyväksi. Kuulemma uusi yrittäjä aloitti vanhan yrittäjän kamoilla ja siit on käräjät tulossa.
Kun paaril poikkesin että sil uudel pitäjällä on negatiivinen asenne ed pomoihinsa, mut yllätyksekseni sillä oli sama asenne osaan asiakkaista????? Kauheeta parjaamista. Ei tollanen asenne sovi yrittäjälle!!!! Loppuu tuokin leikki lyhyeen kun mustamaalaaminen alkaa kyllästyttämään ihmisiä. Taustoja en tiedä mutta tuollainen ei vain sovi. Toivottavasti meno rauhoittuu.
taitaa asiakkaina olevista suurin osa olla oikein superjuoruajia, siitä ukkoporukasta....ainakin yksi...
Kyllä ed omistaja veti sen konkkaan.. on ihan yleisessä tiedossa kun netistä käy kattomassa.. ja meni koko firma, että onpa outo jos saa ainuttakaan baaria pystyyn samalla firmalla. että siitä se käräjille on mennyt, eikä mistään kalustoista. uskoisin että nykyinen saa sen huomattavasti paremmin toimiin ja asiakkaitakin käymään.. toivotaan nyt ainakin parasta!
kun taidat ite olla uus yrittäjä. Hain röökiä äsken eikä siä taaskaa ketää asiakkaita ollu. tehkää ny kyläläiset jotain.käykää siä edes!! ei se pysy auki kahta kuukautta pidempään.tän omistajan mersu o vähä eri sorttia ku edellisten:) vai pitääkö huhut sit paikkaansa eikä siä enää kukaa viitti käydä vaik oliski auki.
yrittäjä, mutta kävijä kyllä. mutta mietipä sitä että edellisellä ei mersua enää löydy.. huhun mukaan oli firman auto eli firman mukana lähti sekin :)no toivon mukaan sielä jaksettais käydä. muuten alkaa taas spekulointi! ja nykyinen on mielestäni lainattanut sen mukavan näköiseksi.
näky ajavan uudella mustalla 2 paikkasella avomersulla nyt, eli konkurssi tais viedä vaan takapenkit:)Ja vespehän ei ollu sen firman osakkaana joka kaatu. Köyhä:)
Mun firmat, autot, kalsarit, saati yleensä elämä ei kuulu kellekkään. Mikäli on joku jota todella kiinnostaa mun asiat, niin sopii soittaa ja kysyä, numero löytyy 0100100 palvelusta. Paarilta saattaa saada aika ykspuolista tietoa joten niiden vatvominen on turhaa. Yleensäkkin keskustelun kulku on ollut aika puuduttava. Jospa keskittyisitte omiin kuvioihinne tai ainakin jätätte mun nimen pois teksteistä.