Pekkarinen ei tuomitse

vaan hyväksyy aiheuttamaan vastaavan riskin toisellekin suuryhtiön. Tämä toimintahan osoittaa että korppi ei toisen korpin silmää noki, joten olkaa työntekijät varuillanne!!!
2106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Entä Häkämies, ensin ei voi puuttua pörssiyhtiön päätöksiin ja kohta taas voikin.
Olkaa työntekijät varuillanne!!!

Äänestä

Stora-Enson hallitus on tehnyt päätöksensä Amerikan sijoituksistaan varmastikin yhteisymmärryksessä ja mitään näyttöä siitä, että ex-tj Härmälä olisi toiminnallaan aiheuttanut metsäteollisuuden kannattavuuskriisin Amerikoissa ei ole toteen näytetty ja olisi perin kummallista jos yksi suomalainen siihen pystyisi.

Myös UPM on joutunut ottamaan takkiin Amerikoissa ja siellä sentään hallituksessa on istunut tuleva Euroopan viisas Ollila ja optioille perso Ahtisaari.

Se, että vanhempaa veljeänsäkin julkisuushakuisempi nuorempi Häkämies on löytänyt media varten oivallisen syntipukin itse keittämäänsä soppaan on tietysti Häkämiehen oma asia ja kokenut Pekkarinen ei jälkiviisaaksi populistiksi sentään heittäydy hallituskumppaninsa tavoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epäonnistujaa, kirjoitti:

vaan hyväksyy aiheuttamaan vastaavan riskin toisellekin suuryhtiön. Tämä toimintahan osoittaa että korppi ei toisen korpin silmää noki, joten olkaa työntekijät varuillanne!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu