Matti Vanhasen suosio pohjamudissa

Suomen pääministeri Matti Vanhasen kansansuosio on jälleen vajonnut. Keskiviikkona tehdyssä kyselyssä enää 41 prosenttia suomalaisista luottaa pääministeriin.

Vastanneista 55 prosenttia ilmoitti, ettei pääministeriin ole luottaminen.
3125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

lähentelee Vanhasen suosio 80 %:a

Äänestä

... tutkimuksesta on kysymys. Eihän vain ole tämän saitin sossuterroristien keskuudessa tehdystä kyselystä?

Äänestä
  • ... kuinka kauan on gallupoitu mainostamaasi pääministerin suosiota?
    Mitä siinä gallupissa kysellään?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuore tutkimus kirjoitti:

Suomen pääministeri Matti Vanhasen kansansuosio on jälleen vajonnut. Keskiviikkona tehdyssä kyselyssä enää 41 prosenttia suomalaisista luottaa pääministeriin.

Vastanneista 55 prosenttia ilmoitti, ettei pääministeriin ole luottaminen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu