Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Seksi mielessä

Tiedän, tiedän ettei nudismilla ja seksillä ole tekemistä keskenään ... Mutta miksi kuitenkin minun ja vaimoni ajatukset kääntyvät väkisinkin seksin puolelle maatessamme alasti rannalla. Ja tuskimpa olemme ainoita. Ajatus rakastelemisestakin julkisesti kiihottaa kovasti. Siitä taas on helppo antaa ajatuksen lentää parinvaihtoon ja ryhmäseksiin. Tähän mennessä kaikki jatko on kuitenkin ollut vain ajatusleikkiä, mutta me ainakin koemme nudistirannalla olon esileikkinä ja mahdollisena avauksena avoimen villiin sekstailuun. Onkohan muilla pareilla samanlaisia kokemuksia/ajatuksia?
42900
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä totuus on se, että nudismiin voi myös kuulua seksuaalisen halun heräämistä, aivan kuten kaikkialla missä ihmiset näkevät toisiaan, ravintoloissa, kaupungilla, kylpylöissä, uimahalleissa, tekstiilirannoilla,...aivan kaikkialla. Miksi ns. nudistiranta olisi poikkeus.

Olen poikennut Helsingin matkallani Pihlajasaaressa jossa on nudistiranta, samoin Turussa käydessäni olen tutkinut Ruissalon vastaavanlaisen rannan. Pihlajasaarenkävijät eivät millään muotoa seurustelleet toistensa kanssa, mutta Ruissalossa tilanne oli aivan toinen. Siellä kävijöistä oli tullut tuttuja keskenään (ei selvästikään kaikista) jotka juttelivat toisilleen pitkin päivää auringonoton ja uimisen lomassa. Niin miehet kuin naisetkin. Ilmapiiri oli todella miellyttävä ja leppoisa. Minkäänlaisia häiriköitä ei näkynyt.

Edellämainitun kaltaisella rannalla olisi hyvin mahdollista tehdä tuttavuutta sellaisten ihmisten kanssa jotka olisivat halukkaita myös seksiin. Ensin tutuksi muuten vain, vasta sitten asiassa eteen päin. Pihlajasaaren kaltaisella rannalla ei voi noin vain mennä ja sanoa jollekin, kiinnostaisiko seksi, sellaista pidettäisiin häiriköintinä, ja taas saisivat parjaajat aihetta mustamaalata nudistirantoja.

Seksiä ei tietenkään voi ryhtyä nykymaailmassa harjoittamaan rannalla siinä paikassa, vaan pitää löytää jokin suojainen poukama missä ei ole muita.

Äänestä

Ette todellakaan ole ainoita joita rannalla ollessa alkaa seksi kiinnostamaan.
Olemme vaimoni kanssa useita kertoja rakastelleet rannalla kun himot ovat ruvenneet jylläämään.
Tätä on tapahtunut niin koti kuin ulkomailla, muutaman kerran olemme ns. jääneet kiinni puuhissamme, mutta se on vain lisännyt kiihkoamme kun olemme huomanneet jonkun parin tai yksinäisen vaivihkaa seuraavan rakasteluamme. Olemme jopa pariin otteeseen menneet niin pitkälle, että lähdimme jonkun meille tuntemattoman parin kanssa hotelliin ja jatkoimme siellä rakastelua porukalla aamutunneille saakka.
Nämä kerrat ovat mielestämme syventäneet suhdettamme toisiimme ja ja avanneet uusia muotoja seksin saloihin.

Äänestä
  • Totta, mitä kerroit suhteen syvenemisestä. Meillä jo pelkkä fantasiointi on nostanut seksielämämme uuteen kukoistukseen. Tätä kautta muidenkin asioiden käsittely on huomattavasti helpottunut ja ymmärtämys toista kohtaan lisääntynyt. Oma vaimo on nyt paitsi se tavallinen kodinkone huushollissa niin myös jännittävä rakastaja ja pikkutuhma kiimainen namupala.

    Mutta asiaan... Olemme vakaasti päättäneet kokeilla ryhmäseksiä ja varmaankin juuri kuvailemasi etenemistapa asioissa on luontevin. Ensin katsellaan toisten touhuja, jonka jälkeen liitytään mukaan. Sauna on varmaankin mukava paikka toiminnan aloittamiseen, mikäli rannalla rakastelu tuntuu liian uskaliaalta. Siitä onkin sitten helppo siirtyä makuuhuoneen puolelle. Tällaiset ajatukset ovat varmasti monenkin mielestä kiinostavia. Saavathan molemmat siinä sivussa vierastakin, niin ei tarvitse salaa harrastaa moista. Puheenaiheena parinvaihto on normaaliympäristössä täysin tabu. Salakaadoista kyllä puhutaan paljonkin ystävien kesken, vaikka itse asiassa senhän pitäisi olla paljon hävettävämpi asia.
    Ps. Älköön kenkään nyt sanoko tätä vääräksi palstaksi, vaikka juttu menikin vähän nudismia pidemmälle. Muutoin kommentit välkommen!

    Äänestä

on jo kokeiltu, mutta nudismia mökkirannan ulkopuolella vain suunniteltu. Jos asustelette Etelä-Suomessa, niin pistäkää postia osoitteeseen [email protected]. Ehkä saadaan kokemukset yhdistettyä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paritellen kirjoitti:

Tiedän, tiedän ettei nudismilla ja seksillä ole tekemistä keskenään ... Mutta miksi kuitenkin minun ja vaimoni ajatukset kääntyvät väkisinkin seksin puolelle maatessamme alasti rannalla. Ja tuskimpa olemme ainoita. Ajatus rakastelemisestakin julkisesti kiihottaa kovasti. Siitä taas on helppo antaa ajatuksen lentää parinvaihtoon ja ryhmäseksiin. Tähän mennessä kaikki jatko on kuitenkin ollut vain ajatusleikkiä, mutta me ainakin koemme nudistirannalla olon esileikkinä ja mahdollisena avauksena avoimen villiin sekstailuun. Onkohan muilla pareilla samanlaisia kokemuksia/ajatuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu