RapuN+RapuM-Sopivuus?

RapuN82

Sanotaan että kaksi rapua sopisivat toisilleen, mutta eikö ole ristiriitaista, kun molemmat ovat "varovaisia" ja perääntyvät herkästi. Itse olen tapaillut rapumiestä, ja ymmärämme toisiamme, mutta jompi kumpi on kokoajan ottamassa takapakkia. En ole tästä sanonut, sillä teen itse samaa vain siksi kun en ole toisesta varma. Meillä on lisäksi erilaiset elämät kun minulla on lapsi ja hänellä ei, hänellä paljon ystäviä minulla ei.
Tunnen että meillä on niin paljon yhteistä etten halua menettää sitä, mutta välillä on tunne että olemme enemmän kavereita. Puhumme seksistäkin paljon mutta en kyllä mahdottoman intohimoinen ole häntä kohtaan, tosin en ole ollutkaan kuin yhdelle elämäni aikana. Itse olenkin sellainen että minut täytyy "sytyttää" :) Ja koska "mieheni" on yhtä varovainen kuin minä, tuntuu ettei kumpikaan tee aloitetta.
Hän puhuu tunteistaan kyllä enemmän kuin minä, mutta välillä tuntuu että osa on vain puhetta, mutta, koska olen rapu, minusta "tuntuu" aika useakin asia joltain..ongelmallista.
Joten perustelkaa te jotka sanotte että 2 rapua sopii yhteen..

6

1370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samassa tilanteessa

      sinulle rapun82 sanoisin et avautukaa toisillenne,olen itse ollu samassa tilanteessa ja huomasin et kun kissa nostettiin pöydälle ja puhuttiin asia selväksi,lähenimme toisiamme ja yhteenkuuluvuuden tunne vain kasvoi...anna ajan kulua ja tutustukaa toisiinne kunnolla,kyllä se intohimokin sieltä löytyy,rapuhan on hirveän varovainen mut älä anna hyvän ihmissuhteen kaatua siihen...onnea teille molemmille..

      • ongelmia tiedossa..

        Olen nouseva rapu ja ihastukseni kohde rapumies.
        Huomannut olen, että meissä on paljon samaa, peruuttelemme vuoron perään ja välillä tunteet roihuaa palavasti. Tuntuu kyllä, että rapumies saa ongelman aikaiseksi melkein mistä tahansa, hänellä on usein vaikeaa tms. Se väsyttää mua, joka olen välillä pessimistisyyteen helposti taipuvainen vaaka.


      • hups_RM
        ongelmia tiedossa.. kirjoitti:

        Olen nouseva rapu ja ihastukseni kohde rapumies.
        Huomannut olen, että meissä on paljon samaa, peruuttelemme vuoron perään ja välillä tunteet roihuaa palavasti. Tuntuu kyllä, että rapumies saa ongelman aikaiseksi melkein mistä tahansa, hänellä on usein vaikeaa tms. Se väsyttää mua, joka olen välillä pessimistisyyteen helposti taipuvainen vaaka.

        En usko, että Vaakanainen ja Rapumies voivat olla yhdessä.


    • rappuraijajaa

      eipä toiminut meillä rapu ja rapu.
      21 vuotta yhdessä josta 11v naimisissa ja nyt tyssäs ihan rapuisista syistä.

    • himppu30

      Kaksi rapua sopivat yhteen=)Kokemusta on..Hiljaa hyvä tulee=)Minä ja mieheni edettiin hitaasti mutta varmasti..Lopputulos on kaksi ihanaa lasta ja rakkausliitto.Ongelmiakin tietysti on ollut ja varmasti tuleekin vielä, mutta kun luottamus syntyy niin intohimon kipinäkin syttyy=)Usko pois..Rapumies on sinun kun annat asioiden edetä rauhassa..

      • [[Bella]]

        Olen tuntenu aika kauan yhen rapu pojan en kä ole saannut siihen minkään laista yhteyttä moneen vuoteen vaikak olemme samalla luokalla ja kaikkea.. hän on välillä nninkuin häntä kiinnosta si mutta välillä ei... mutta kuoitenki olen 1 rapu pojan kanssa seurustellut eikä siittä oikein mitään tullullut kun olimme kuitenkin niin erinlaisia mutta toivottavasti se vielä joskus toteutuisi myös minun kohdallani että rapu rapu....... :) uskon kuitenkin että jos on tarkoitettu jotkut ihmiset yhteen niin ei siinä paljoo horoskoopista ole kyse vaan että rakastaako ja luotta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe