Ei kohdun kasvukipuja?

Toista lasta odotan 5 5 ja on ruvennut mietityttämään kun ei kohtua vihlo eikä revi. Esikoiseta oli repäisykipuja ja vihlontaa, mutta nyt ei mitään. ei mitään jomotuksia.

Kohtalotovereita?
2696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täällä odotetaan esikoista viikoilla 15 2 enkä minä ole vieläkään huomannut mitään kohdun kasvukipuja. Välillä olen miettinyt samaa, että onko kaikki hyvin, kun miltään ei tunnu, ei ole pahoinvointia eikä muitakaan oireita, mutta ainakin viikko sitten maanantaina ultrassa kaikki oli loistavasti! Eli älä ole huolissasi! Mukavaa odotusta!

Äänestä

ihmisillä on erikokosia kohtuja ja ne kasvaa eri tahtiin.. nyt sikiö on kuitenkin parin sentin mittainen eikä kohtu ole oikeen kerinnyt kasvaa.. yleensä noi vihlasut sun muut ajoittuu 10-17 viikon tienoille..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huolestuja... kirjoitti:

Toista lasta odotan 5 5 ja on ruvennut mietityttämään kun ei kohtua vihlo eikä revi. Esikoiseta oli repäisykipuja ja vihlontaa, mutta nyt ei mitään. ei mitään jomotuksia.

Kohtalotovereita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu