uusimmat eilen kirjoitetut ajatukset Kemijärvestä, äänikynnyksestä jne.
-seles-
-seles-
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kun se tietää, että nuo "ajatukset" on pelkkää populistista diipadaapaa.
Veikkokin huomautti eduskunnassa puheensa aikana välihuutoja huutaneelle, että kuuntelehan lisää, että viisastut.
Joidenkin mielestä kaikki se, jossa puolustetaan tavallista "pientä" ihmistä, on populismia ja se jossa annetaan hyväosaisille yhteisestä kassasta etuja lisää on ilmeisesti vastuullista ja järkevää asioiden hoitoa. Ajatteletko noin? Minäkin sain populistin maineen 1980-luvulla kun vastustin veronkorotusta ja uimahallin rakentamista velkarahalla täällä haukiputaalla.
-seles-
kuvottava perseenlipoja.
laatuista henkilöpalvontaa. Säälittää nuo henkilöt, jotka ovat luopuneet ihmisarvostaan ja ovat vajonneet laumaeläimen tasolle, joka suhteessa.
Yksikään puolue ei pysyisi pystyssä, jos puolueiden johto melskaisi näillä palstoila, kuten sinä.
Me olemme valinneet puoluekokouksessa johdon ja on visautta tyytyä kokouksen päätökseen. Seuraavassa kokouksessa arvioidaan tilanne jäleen.
Ennen viimeistä puoluekokousta sinunkaltaisesi huusivat täällä, kuinka Soini putoaa pois johdosta.
Soini valittiin yksimielisesti.
Soini sai myös 20 000 ääntä vaaleissa ja puolueen kannatus nousi rutkasti.
On joku joka kertoo, kuinka alas olet vajonnut. Säälittävää...
kannattajat eivät saisi palvoa häntä, mutta Niinistön kannattajat kyllä saavat tehdä siitä "pikku-ukosta" lähes jumalan.
-seles-
Välillä on tämä:
-Niinistöä, Kataista, Heinäluomaa, Vanhasta jne. saa palvoa täysillä, mutta saa myös arvostella.
-Soinia saa vain palvoa.
Ymmärsitkö?
näitä palstan kirjoituksia, jokunen lienee myös sinun.
-seles-