Muistokonsertti asiaa

157

Kirkan muistokonsertti taltioidaan ja se lähetetään 24.2.2008 mtv 3 klo.19.30 -21.00.Hieno homma.

6

1141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nähdä

      mitä biisejä konsertin esiintyjät esittävät. Omiaan vaiko Kirkan biisejä, vai sekä että?

      • että ainoastaan

        Kirkan laulamia kappaleita.


    • siinä tilassa

      kuin silloin, kun Kirkan kuolema oli juuri tapahtunut tosiasia. Itkettää ja soitan hänen laulamiaan lempibiisejäni. APUA!!! Miten tää on mahdollista? Tuo uutisointi muistokonsertista on varmaan herkistänyt. Ihan kuin olisin menettänyt jonkun tosi läheisen. Miten joku ihminen voi saada aikaan tämmösen reaktion? Itkettää vaan koko ajan ja tuntuu niin pahalta, että Kirka ei enää elä.

      • ajatuksissamme aina

        Hyvähän se on surra ja itkeä, se helpottaa. Kirka elää aina ajatuksissamme ja hänen laulunsa tuovat lohdutustakin. Sulle vain yli synkän virran sillan rakennan. Surun pyyhin silmistäsi pois. Kirkan on hyvä olla! Ruumis kuolee mutta sielu elää ikuisesti, sehän se on totuus.


    • Vierees hiljaa hiivin

      Konrestissa soitti nuori bändi kauniin biisin, meni jotenkin "vierees hiljaa hiivin". Minkäniminen biisi ja onko Kirkan tuotantoa?

      • esitetty kappale

        Kappale on Kirkan kappale ja sen nimi on 'Pyydä vain'. Kirkan monien kappaleiden sanat ovat tunteellisia ja liikuttavia, ne sopivat meidän jokaisen johonkin elämänvaiheeseen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1478
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1139
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      984
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      944
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      924
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe