Elokuvan nimi oli joku playranner ta joku. Siinä sataa koko ajan ja ihmiset elää robottejen kanssa jotka näyttää ihan ihmisiltä. Ja sit se pää henkilö mies tappaa niitä robotteja. Ja sit muistan myös sen siitä et ne robotit tunistetaan sillai jollain laitteella silmistä. Mikä on se leffan oikea nimi?
Kiitos tosi paljon jos joku tietää :)
Elokuva kadoksissa
_Elohopea__
3
740
Vastaukset
- Miss.Thing
Blade Runner?
- Rick Deckard
Ja näitä robotteja kutsutaan Blade Runnerissa replikanteiksi ja tämä silmä-testi on varsinaiselta nimeltään Voight Kampf.
- Kaakelix
Rick Deckard kirjoitti:
Ja näitä robotteja kutsutaan Blade Runnerissa replikanteiksi ja tämä silmä-testi on varsinaiselta nimeltään Voight Kampf.
Meinaan, sellainen runsas 10 vuotta sitten elokuvateattereissa kierrätettiin versiota, jossa suomentaja oli käyttänyt varsin luovaa mielikuvitusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688