Kumma juttu

Ihme homma kun yks maksuhäiriö merkintä, mistään ei saa edes 50€ pikavippiä, mutta silti sai monen sadan euron kytkypuhelimen ja liittymän omiin nimiin.
3523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tykönäs

Äänestä

Kyllä sää saat itseesi myytyä kanssa siitä huolimatta että sun tiedot on menneet. Vippaa rahaa itselläsi. :)

Äänestä
  • pysyä ihan muilla sivustoilla.
    Jos nyt ylimalkaan jotain tällä suomi24.fi -palastalla ja nimenomaan Pikavipit -osiossa meinataan pysyä aikuisten keskustelutyylissä, pitäisi tänne ehdottomasti rekisteröityä pankkitunnuksilla.
    Puutarha -osiossa näyttää olevan kaikki täysi-ikäisiä tai muuten vain täyspäisiä. Vai väittääkö joku vastaan?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sellasta kirjoitti:

Ihme homma kun yks maksuhäiriö merkintä, mistään ei saa edes 50€ pikavippiä, mutta silti sai monen sadan euron kytkypuhelimen ja liittymän omiin nimiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu