Ihme

Jo on kädetöntä touhua. Milloin lentelee pyöräkuormaajia, milloin renkaita. Veikkauksia mitä lentää huomenna?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200802047200004_uu.shtml
1278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

olla henkilöautoja.

Seinäjoki 05.02.2008 7:10:23 Peltikolari
Silminnäkijähavainto:
Kahden auton risteyskolari Törnäväntien ja Jalasjärventien risteyksessä. Paikalla ainakin S11 2 poliisin partiota ja ambulansseja.



Helsinki 05.02.2008 6:25:29 TIELIIKENNEONNETTOMUUS
Henkilöauto törmäsi tolppaan ja lensi katolleen Sörnäisten rantatien ja Vilhonvuorenkadun kulmassa varhain tiistaiaamuna.

Kokemäki 04.02.2008 23:34:19 Liikenneonnettomuus
Henkilöauto suistui tieltä Kokemäen Ilmijärventiellä. Autoa kuljettanut vuonna 1957 syntynyt kokemäkeläinen nainen puhalsi 1,5 promillea.


Ulvila 05.02.2008 12:51:10 tieliikenneonnettomuus: pieni
Henkilöauto suistui tieltä Ulvilassa tiistaina yhden aikaan. Auto liukui lumisohjossa Kirkkotien oikeaan laitaan. Kun kuljettaja yritti korjata tilannetta, auto suistui vastaantulevien kaistalle ja lopulta toisen korjausliikkeen jälkeen tieltä.

Kemijärvi 05.02.2008 8:20:17 tieliikenneonnettomuus: pieni
Kaksi henkilöautoa törmäsi toisiinsa Kemijärven keskustassa tiistaiaamuna. Onnettomuus tapahtui hieman ennen puolta yhdeksää Luusuantien ja Jatulinkadun risteyksessä

Kauniainen 05.02.2008 8:20:15 Liikenneonnettomuus
oli: tieliikenneonnettomuus: keskisuuri
Kolme autoa törmäsi toistensa perään Turunväylällä tiistaiaamuna.

Rovaniemi 05.02.2008 7:52:10 tieliikenneonnettomuus: pieni
Henkilöauto ajautui päin valopylvästä väistöliikkeen jälkeen Rovaniemellä Vaarantien ja Riekonpolun risteyksessä tiistaina.

Noi sattui kohdalle alle viidessä minuutissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Touhua kirjoitti:

Jo on kädetöntä touhua. Milloin lentelee pyöräkuormaajia, milloin renkaita. Veikkauksia mitä lentää huomenna?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200802047200004_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu