Säälin Maija Lahtista

Jotenkin kohtuuttomalta tuntui Maija Lahtisenkin kohtalo. Hän on kyllä jo rangaistuksensa kärsinyt: 13 vuotta puolustamista ja 3 vuotta pakoilua.
121248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

kostaakseen entiselle vaimolleen!

Äänestä

Ihan oikein kaikki kärsimykset noin ahneelle ämmälle!

Mitäs vei Urpon pojalta tämän perinnön. Ei ne Urpon rahat tolle ämmälle kuulu vaan Urpon pojalle.

Ilkesi vielä vinkua että urposta eronneet yrittivät saada omaisuudesta osinkoa? Tuon muijan mielestä Urpo erosi myös pojastaan samalla kun lähti tuon syöjättären kelkkaan.

Näinköhän ilkeää ja kehtaa enää ikinä Suomessa naamaansa näyttää... pysykööt vaan poissa täältä ilmapiiriä pilaamasta.

Äänestä
  • perilliselle lainmukaan kuuluvan osan niin ei tarvitsisi pakoilla oikeutta, kun pakoilee on syyllinen, muuten uskaltautuisi tulla Suomeen.

    Äänestä

  • olisi luovuttanut kirjoitti:

    perilliselle lainmukaan kuuluvan osan niin ei tarvitsisi pakoilla oikeutta, kun pakoilee on syyllinen, muuten uskaltautuisi tulla Suomeen.

    Hyvin osasi Lahtiska vetää roolinsa läpi kärsivänä uhrina, naispoloisena jota Pekka Paavola on kiusannut.Melkeinpä tirautti itkutkin.

    Äänestä

  • urpo lahtis -fani kirjoitti:

    Hyvin osasi Lahtiska vetää roolinsa läpi kärsivänä uhrina, naispoloisena jota Pekka Paavola on kiusannut.Melkeinpä tirautti itkutkin.

    rakkaudenkaapuun pukeutunut ahneus ja vallanhimo
    on pelottava yhdistelmä

    Äänestä

Tuskin Tampereen Paavolan pussista ihan puhtaita jauhoja löytyy!

Herättää melkoisesti epäilyksiä tuollainen matkalaukussa pienkoneella setelien salaa kuljettaminen!

Eiköhän tässä ole äärettömän rahanahneita ihmisiä paljon: neljä maksettua kuriiria, vaimo miehensä rahojen kanssa häärimässä...

Rehellinen ihminen olisi maksanut verot ja elänyt levollista elämää ilman salanimiä ja piilopaikkoja.

Oman elämänsä valintoja!

Äänestä
  • Juuri niin!

    Pata kattilaa soimaa, musta kylki kummallakin!

    Äänestä

  • vuokkilainen kirjoitti:

    Juuri niin!

    Pata kattilaa soimaa, musta kylki kummallakin!

    minkä alan ihminen Maija oikein on, eikö hänellä ole ammattia?

    Äänestä

  • ammatti? kirjoitti:

    minkä alan ihminen Maija oikein on, eikö hänellä ole ammattia?

    Työskenteli muistaakseni Kauppalehdessä markkinointihommeleissa ennenkuin Urpo hänet pokasi.Lopetti tietenkin smantien palkkatyöt. meinasi vissiin, että loppuelämä on taloudellisesti plakkarissa...

    Äänestä

olis ottanu reilusti tuomion vastaan eikä venkoillut tuolla pitkin maailmaa,olis selvillä vesillä jo.ihme vastuuntunnottomuutta.

Äänestä
  • Urpon ja Hymyn elämäntyöstä saadut ansiot sille jolle ne kuuluukin, eli Urpon ainoalle pojalle.

    Nyt väittää että koko summa on mennyt asianajajille? Eiköhän nuo rahat liene jo piilotettu jonnekin Eu-n ulkopuolelle.

    Kyllä oli niin kiero ja liero ihminen että korkkiruuvikin näyttää suoralta hänen rinnallaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mot tänään klo 20 kirjoitti:

Jotenkin kohtuuttomalta tuntui Maija Lahtisenkin kohtalo. Hän on kyllä jo rangaistuksensa kärsinyt: 13 vuotta puolustamista ja 3 vuotta pakoilua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu