HELMINEN VS OJANEN

kukkelikuuk

Helminen valittiin maajoukkueeseen, Ojanen ei.

Mitäs siihen sanotte?

4

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jack_torrance

      Janneakin toki kysyttiin, mutta ei OJ jaksanut lähteä höntsäilemään kun ei kuitenkaan edustaisi Leijonia Kanadassa. Hieno homma että Raipe pääsee Hakametsässä pelaamaan.

    • tobias

      Kyllä Ojasta kysyttiin maajoukkeeseen mutta herra kieltäyti syitähän ei kukaan tiedä!!Voi siis lopettaa sen itkemisen, että miksi Ojasta ei valittu.

    • maajoukkueen sisältä

      tuli viestiä, että Janne Ojanen ei enää kuulu maajoukkueeseen, vaikka hän onkin pelannut hyvän kauden. Olikohan Jari Kurri. joka sanoi, että nää on vähäne eri pelejä nää maaottelut.

      Onneksi Ojanen myös ymmärsi, että eilen oli Raimo Helmisen juhlat. Ojaselle olisi jäänyt kuokkavieraan rooli. Siitä pisteet Jannelle, että jättäytyi pois.

      Pelaajien paremmuutta tai merkitystä on tarpeetonta vertailla, mutta kyllähän Helminen on aivan omassa luokassaan. Samaa tasoa kuin Jari Kurri, Teemu Selänne, Lasse Oksanen ja Veli-Pekka Ketola.

      • fsdfds

        OJ ei halunnut lähteä, vaikka kysyttiinkin piste


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      5014
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      86
      1792
    3. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      1681
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      289
      1656
    5. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      74
      1625
    6. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      256
      1458
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1250
    8. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1190
    9. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      69
      1141
    10. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1139
    Aihe