HELMINEN VS OJANEN

kukkelikuuk

Helminen valittiin maajoukkueeseen, Ojanen ei.

Mitäs siihen sanotte?

4

372

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jack_torrance

      Janneakin toki kysyttiin, mutta ei OJ jaksanut lähteä höntsäilemään kun ei kuitenkaan edustaisi Leijonia Kanadassa. Hieno homma että Raipe pääsee Hakametsässä pelaamaan.

    • tobias

      Kyllä Ojasta kysyttiin maajoukkeeseen mutta herra kieltäyti syitähän ei kukaan tiedä!!Voi siis lopettaa sen itkemisen, että miksi Ojasta ei valittu.

    • maajoukkueen sisältä

      tuli viestiä, että Janne Ojanen ei enää kuulu maajoukkueeseen, vaikka hän onkin pelannut hyvän kauden. Olikohan Jari Kurri. joka sanoi, että nää on vähäne eri pelejä nää maaottelut.

      Onneksi Ojanen myös ymmärsi, että eilen oli Raimo Helmisen juhlat. Ojaselle olisi jäänyt kuokkavieraan rooli. Siitä pisteet Jannelle, että jättäytyi pois.

      Pelaajien paremmuutta tai merkitystä on tarpeetonta vertailla, mutta kyllähän Helminen on aivan omassa luokassaan. Samaa tasoa kuin Jari Kurri, Teemu Selänne, Lasse Oksanen ja Veli-Pekka Ketola.

      • fsdfds

        OJ ei halunnut lähteä, vaikka kysyttiinkin piste


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      389
      1387
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      788
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      726
    4. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      29
      664
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      50
      642
    6. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      635
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      378
      595
    8. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      543
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      87
      517
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      21
      474
    Aihe