Laki sallii 15 km/h ylinopeuden

Olen ihmetellyt kuinka aamu- ja iltapäivä työmatkaliikenteessä, jos autoja vielä vähän niin ylinopeudet ovat 15-20 km/h Helsingissä ja POLIISI tietää tämän, muttei uskalla puuttua asiaan, koska esim. aamun työmatkaliikenne häiriintyisi. Siksipä hurjastelen kehäteillä surutta 100 km/h ja trallallaa, muut mattimyöhäset saavat sitten nostaa yhtenään kytkintä ja työmatkla kestää 2 kertaa pitempään eli kauemmin. Kiitos POLIISI.
5449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Taidat olla niitä maailmanparantajia joita ärsyttää kaikki tilastoistasi poikkeava. Anna poliisien tietää ja hoitaa heillekuuluvat asiat keskity omiin asioihisi jos niitä yleensä on.
Hujastele siellä bussin penkillä ihan rauhassa.

Äänestä

se minkä laki sallii ja mihin poliisi puuttuu on kaksi eri asiaa.

Äänestä

helvetin hyvä että kansa pitää haipakkaa, ehtii työpaikalle ajoissa eikä homehdu turhaan tien päällä! Vituttaa kaiken maailman köröpellet ja prikulleen rajoituksen mukaan ajavat, nämä ovat oikeita hidastavia tampiota. Poliisi saisi sakottaa näitä valopäitä.

Äänestä

missä ruuhkassa voi ajella satasta niin heti lähden sinne ajelemaan.Kytkimen nostaminen tarkoittaa yleensä sitä,että lähdetään liikkeelle ja sehän kai on tarkoituskin,joten kannattaisi olla vaan tyytyväinen.
Varsinkin jos on matti myöhäinen,joskeraan ruuhka kulkee sataa niin mitenkä matka voi kestää kakskertaa pitempään?Vai oletko tottunut menemään ruuhkassa kahtasataa.?

Äänestä

vitun juntti, ei se ole virkavallan syy jos eduskunta säätä lait jotka on päin vittua

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ruuhkissa! kirjoitti:

Olen ihmetellyt kuinka aamu- ja iltapäivä työmatkaliikenteessä, jos autoja vielä vähän niin ylinopeudet ovat 15-20 km/h Helsingissä ja POLIISI tietää tämän, muttei uskalla puuttua asiaan, koska esim. aamun työmatkaliikenne häiriintyisi. Siksipä hurjastelen kehäteillä surutta 100 km/h ja trallallaa, muut mattimyöhäset saavat sitten nostaa yhtenään kytkintä ja työmatkla kestää 2 kertaa pitempään eli kauemmin. Kiitos POLIISI.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu