John McCain...

...taitaa voittaa koko paskan. Ja mun puolesta näin saakin käydä! En usko Hillaryn/Obaman mahdollisuuksiin, kumpi ehdokkaaksi nyt sitten valitaankaan..Äänet EI tule riittämäään finaalitaistossa, oli siellä kumpi tahansa näistä kahdesta!
McCain olisi kyllä erittäin hyvä valinta, ainoa miinus on tietysti korkea ikä.
11521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

20 vuotta Bushia ja Clintonia on tarpeeksi. Yhdysvallat toivottavasti ottaa opikseen viime vuosista, kuten me otimme Kekkosen ajasta.

Äänestä
  • Valitettavasti Yhdysvallat ajautuu melkein
    sisällissotaan jo ennen marraskuuta,joten
    naisellisen sielun omistava Bush julistaa
    poikkeustilan,eli koko tämä Yhdysvaltojen
    esivaalitaistelu on vain pikkuporvarien turhaa haaveilua.

    Äänestä

  • sielunlakinero kirjoitti:

    Valitettavasti Yhdysvallat ajautuu melkein
    sisällissotaan jo ennen marraskuuta,joten
    naisellisen sielun omistava Bush julistaa
    poikkeustilan,eli koko tämä Yhdysvaltojen
    esivaalitaistelu on vain pikkuporvarien turhaa haaveilua.

    He ovat aina osanneet.
    Toisin kuin me Suomessa. Ainakin nämä Halosen kaudet ovat olleet kauhea fiasko!

    Äänestä

  • aivan varmasti. kirjoitti:

    He ovat aina osanneet.
    Toisin kuin me Suomessa. Ainakin nämä Halosen kaudet ovat olleet kauhea fiasko!

    äänestää. Muut katsovat, että kahden paskan välillä ei ole mitään eroa. Jatketaan vaan yhteiskunnan ulkopuolella hämärähommia, huumeiden myyntiä jne. Ei koske köyhää.

    Äänestä

Mikään ei muutu, sillä McCain on saman linjan idiootti kuin Bush. Valtio kasvaa, vapaus vähenee, Irakia miehitetään, talous kurjistuu ja yritykset pakenevat sosialismia kiinaan. Tosin Demokraattien sosialismi olisi vielä pahempaa.

Äänestä
  • alkaa olla sosialistinen. Oletkohan sinä se, joka tänne kirjoittelee näitä punikki- ja sosialismijuttuja. Vai onko teitä monta. Kerro nimesi, niin kehotan vanhempiasi panemaan lapsilukon päälle tietokoneelle.

    Äänestä

melkoista pelleilyä toi vaalisirkus USAssa on ja taas vaalit ratkaistaan vilpillä. Ääniä kadonnut jo esivaaleissa Obamalta ja Paulilta mm. New Hapshirissä ja Louisanassa Paul oli sijalla kaksi, ja olisi mahdollisesti voittanut kun laskenta keskeytettiin.

2000 ja 2004 vaalit oli vilpilliset ja ennenkuin alkaa suu vaahdossa syyttämään meikää sossupossuksi kuten eräs palstan intellektuelli tekee, kannattaa lukea BBC:n toimittaja Greg Palastin kirjat "Best democracy money can buy" ja "Armed Madhouse".

Äänestä

saattaa hyvinkin toteutua. Vaikka Hillary ja Obama olisivat miten hyviä ehdokkaita, niin ehkä USA ei kuitenkaan vielä ole valmis mustaan presidentiin tai naispresidenttiin.

Itse luulen, että McCain yllättää vielä ja valitsee varapresidenttiehdokkaansa demokraateista. Hän on veljeillyt hyvin näkyvästi Joseph Libermanin kanssa, jota jo kahdeksan vuotta sitten tarjottiin varapresidentiksi. Tämä vesittäisi demokraattien mahdollisuudet lopullisesti.

Mutta odotetaan ja katsotaan kenet McCain valitsee.

Äänestä

  • luonnollinen.. kirjoitti:

    valinta kohto fasismia etenevälle suurvallalle

    http://rinf.com/alt-news/politics/america-is-going-fascist/1905/

    Naomi Wolf on demokraatteja, siis Clintonia ja Obamaa kannattava sensaationetsijä, eikä mikään asiantuntija. Rinnastamalla Bushin kauden fasismiin yrittää hän pelotella äänestäjät demokraattiuurnille.

    Toki hän samalla tarjoaa välineitä molempia puolueita vastustavalle vaihtoehtomedialle, joka toki on paljon puolueellisempi kuin jopa FOX, eikä siis paljon muiden kuin salaliittohörhöjen, kommunistien ja libertaarien käytössä.

    Äänestä

McCain tukee aggressiivisesti erittäin epäsuosittua sotaa, tiedätte varmaan mistä on kyse. On outoa jos tämmmöinen warmonger valittaisiin presidentiksi. McCain haluaisi USA:n sitoutuvan sinne jopa sadaksi (100) vuodeksi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


american_:: kirjoitti:

...taitaa voittaa koko paskan. Ja mun puolesta näin saakin käydä! En usko Hillaryn/Obaman mahdollisuuksiin, kumpi ehdokkaaksi nyt sitten valitaankaan..Äänet EI tule riittämäään finaalitaistossa, oli siellä kumpi tahansa näistä kahdesta!
McCain olisi kyllä erittäin hyvä valinta, ainoa miinus on tietysti korkea ikä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu