Satuinpa tuossa huomaamaan Lidlin mainoksen, jossa mainostettiin nesteenpoisto tabletteja. Onko niistä mitään hyötyä laihdutuksessa? Ei viittis mennä ostamaan, jos niistä ei loppupeleissä ookkaan mitään hyötyy..
Nesteenpoistajat
toimiiko?
1887
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Siis nesteenpoistajathan ovat nimensä mukaan nesteenpoistajia. Ei läskin poistajia. :) Kyllä ne painoa ehkä parilla kilolla tiputtaa, mutta se tulee takaisin kun juot pari lasia vettä. Suunnilleen sama efekti kun saunomisessa.
Ne on tarkotettu käytettäväksi sillon kun on jostain syystä turvotusta, eli on nesteitä kerääntynyt elimistöön. Niitä ei saa käyttää turhaa. Eikä varsinkaan saa mennä mitään yliannostuksia ottamaan, koska se ei tee hyvää munuaisille. Saatat kuivua pahasti ja munuaiset sanoo poks ja joudut koko loppuelämäsi käymään dialyysissä.
Laihdutukssa niistä ei ole hyötyä!